The-Witcher-2

#GAMEFLASH Top 5 herných noviniek minulého týždňa

Spooky Spooky

1. Nový Mortal Kombat je ohlásený!

Netherrealms Studios a WB ohlásili tento týždeň už desiate pokračovanie série Mortal Kombat. Tvorcovia sľubujú úplne nový zážitok z hrania, nový herný engine, lepšie využívanie prostredia, v ktorom sa bude bojovať, nové postavy, nové herné módy a vrátia sa aj už obľúbené rtg útoky. Hra vyjde na všetky platformy (teda okrem Wii U) niekedy v priebehu budúceho roka.

Ohlásenie Mortal Kombat X prinieslo okrem tlačovej správy aj pekný CGI trailer, kde sa si to rozdajú Sub-Zero vs. Scorpion.

2. Witcher 3: Wild Hunt v novom traileri a s kopou informácií

Tvorcovia hry Zaklínač na nás tento týždeň spustili spŕšku nových informácií. Okrem toho, že predstavili nové (viac ako dvojminútové) video, potvrdili dátum vydania hry, ktorý je 24. februára 2015. Hra nebude mať už klasicky žiadnu ochranu DRM a vyjde na platformách PC, Xbox One a Playstation 4. Okrem toho ukázali verzie, v ktorých sa hra bude predávať. Okrem základnej sa bude predávať aj špeciálna edícia s figúrkou a inými zberateľskými predmetmi. V našich končinách hra vyjde aj s českými titulkami.

Video na nového Zaklínača je z veľkej časti len plné CGI efektov, ale ku koncu sa dočkáme aj pár veľmi pekných in-game záberov.

3. Mass Effect 4 už za rohom?

Vďaka tweetom od Bioware vieme, že pracujú na Mass Effect 4, ale ešte pred E3 sa na internete objavili vcelku zaujímavé informácie. Nová hra sa bude volať Mass Effect: Origin a napriek klamlivému názvu sa nebude hra zameriavať na začiatky Shepparda, ale má odštartovať novú trilógiu. Viac sa dozvieme už tento pondelok na EA konferencii.

4. Playstation 4 a PS Vita bundle realitou

Na francúzskom Amazone sa objavil dlho očakávaný krok od Sony – Playstation 4 a PS Vita bundle. Nazývajú to Ultimate Player Edition, v ktorej nájdete 500gb PS4 a novú verziu PS Vita Slim. Celý tento bundle vás vyjde na 579.99 EUR a bohužiaľ, nebude obsahovať žiadnu hru. Zatiaľ je to len prvý krok k Remote Play, ktoré Sony silne promuje.

5. Nový Batman až budúci rok

Tento týždeň prišla aj jedna smutná správa, a to od tvorcov novej Batman hry, Rocksteady Studios. Ich najnovšie pokračovanie a zakončenie Arkham Trilógie bolo posunuté až na rok 2015. Dôvodom na odklad je údajne to, že potrebujú čas, aby hra fungovala, ako má a mohli tak hráčom priniesť dokonalý herný zážitok.

Ako malú náplasť na ranu za odklad nám ukazujú aj bojový mód Batmobilu, na ktorom si budú môcť hráči zajazdiť.

Autor článku
Spooky

Spooky

Twitter

Scifista so širokým záberom, ktorého veľkou láskou sú hry toho elektronického charakteru. Snaží sa hrať všetko, čo mu príde pod ruku a hlavne sa čo najlepšie orientovať vo svete hier. Ak chcete získať aký-taký prehľad, pokúsi sa Vám čo najlepšie zhrnúť dianie v hernom svete.

Pridaj komentár