e3_2014

#GAMEFLASH Čo sme sa dozvedeli na E3

Spooky Spooky

Microsoft Press Conference

Prvým na rade, ako už býva zvykom na E3, bol Microsoft. Ten sa po minulom roku poučil a tento rok priniesol 90-minútovú konferenciu zameranú na hry a ešte raz hry. Ohlásili niekoľko veľmi dobrých hier a ukazovali veľmi zaujímavé gameplay videa. Nové Halo 5: Guardians príde až budúci rok, ale beta začne už v decembri. Ak sa do nej chcete dostať, tak si budete musieť kúpiť Halo: The Master Chief Collection, ktorá bude obsahovať všetky 4 hry, v ktorých hráte za obľúbeného Sparťana. Sunset Overdrive bude veľmi zaujímavo vyzerajúca exkluzivitka, kde sa dokážete vyblázniť ako nikdy predtým. Ohlásili aj nového Tomb Raidera a novú hru od tvorcov Limbo s názvom Inside. Za spomenutie stojí nové CoD: Advanced Warfare, ktoré vyzerá naozaj zábavne, potom ukážka z pripravovaného Zaklínača 3 a kooperačné demo nového AC: Unity.

Konferencia Microsoftu

EA Press Conference

Konferencia EA bola na prvý pohľad veľmi zvláštna. Veľa trailerov a pohľadov do zákulisia, ale žiadny skutočný gameplay. Česť výnimke, ktorou bol Battlefield Hardline, ale informácie o ňom unikli už dávnejšie. Novinkou bolo ale ohlásenie bety, do ktorej sa dá dostať veľmi ľahko. Okrem toho ukázali nový Dragon Age, naznačili niečo o Mass Effect 4 a novej hre od Bioware. Predstavili „revolučné“ The Sims 4. Ukázali Mirrors Edge 2 a Star Wars Battlefront, o ktorých vieme, že budú, a to je vlastne zhrnutie informácií, ktoré boli povedané. Taktiež ukázali veľa športových hier ako NHL, Fifa, UFC a iné.

EA konferencia

Ubisoft Press Conference

Ubisoft stavil na osvedčenú klasiku. Milú, usmievavú Aishu Tyler, ktorá nadávala ako pohan, ale do veľkej miery napomohla k veľmi priateľskej atmosfére celej konferencie. Ubisoft ukazoval gameplay zábery z hier, ktoré vyjdú tento rok, ale boli už ohlásené. Samozrejme, na záver si nechal čerešnicku vo forme ohlásenia nového Rainbow Six: The Siege. Inak ukázali Far Cry 4, nové AC: Unity, ktoré vyzerá zaujímavo, The Division a ich závodnú hru The Crew. Jedným zaujímavým titulom bola hra z vojnového prostredia Valiant Hearts. No a nebol by to Ubisoft, ak by chýbal nový Just Dance a hra na cvičenie Shape Up!

Záznam z konferencie Ubisoftu

Sony Press Conference

Sony malo takmer 2-hodinovú konferenciu, na ktorej predstavili mix hier a nového hardvéru. Ukázali ich Sony TV, bielu konzolu PS4 a všetko príslušenstvo taktiež v bielom. Z hier určite zaujalo Destiny, Dead Island 2, posunuté The Order 1886, ale aj nový Batman. Z exkluzivtiek treba určite spomenúť Blood Borne, ktorý pôjde v stopách Dark Souls série, Little Big Planet 3, príbehové DLC pre Infamous Second Son a nakoniec nové Uncharted 4. Najväčším lákadlom konferencie bola však hra No Man’s Sky, ktorá vyzerala naozaj výborne.

Takmer dve hodiny oznámení zo Sony

Nintendo Direct Press Conference

Nintendo malo tento rok iba digitálnu prezentáciu, ale na ich ohlásenia to úplne stačilo. Dozvedeli sme sa, že do Super Smash Bros príde Pac Man, vyjde nová Legend of Zelda bez názvu pre WiiU a spin off Zelda série s podtitulom Hyrule Warriors a vyjde aj nový Sonic, Xenoblade Chronicles a Mario Party. Dočkáme sa aj pokračovania série Star Fox, bližšie informácie však nevieme. Pre 3DS ohlásili nových Pokémonov a Super Smash Bros. Nintendo stavilo na osvedčené značky. Snáď ich dodajú čím skôr, a tak dokážu popohnať predaje svojich konzol a hier.

Krátka, ale výstižná konferencia Nintenda

Autor článku
Spooky

Spooky

Twitter

Scifista so širokým záberom, ktorého veľkou láskou sú hry toho elektronického charakteru. Snaží sa hrať všetko, čo mu príde pod ruku a hlavne sa čo najlepšie orientovať vo svete hier. Ak chcete získať aký-taký prehľad, pokúsi sa Vám čo najlepšie zhrnúť dianie v hernom svete.

Pridaj komentár