20140703020855a0dtt1nc0u9uteaa

#GAMEFLASH Šovinizmus v hrách sa nevypláca

Spooky Spooky

1. Ženy nemôžu hrať Hearthstone súťažne

Medzinárodná e-športová organizácia (IeSF) tento týždeň zorganizovala turnaj v hrách DOTA 2, Hearthstone, Starcraft 2 a Streetfighter. Bohužiaľ, tieto hry boli len pre mužov, ženy mohli hrať Starcraft 2 a Tekken Tag Tournament. Zdôvodnili to tým, že takto sa budú môcť prezentovať ako skutočná súťaž vo svete. Vyvolalo to veľkú vlnu nenávisti na internete a usporiadatelia sa nestíhali obracať. Preto okamžite na druhý deň zmenili svoju politku. Teraz budú dva turnaje. Jeden iba pre ženy a druhý otvorený pre všetkých hráčov všetkých možných hier. Ak chcete vedieť viac, čítajte tu.

2. Cliff Bleszinski sa vracia z dôchodku

Cliff Bleszinski je známy ako tvorca Gears of War série a po svojom odchode z Epic Games v roku 2012 a neustálom teasovaní nových hier sme sa konečne dočkali. Spustil stránku svojej spoločnosti Boss Key Production a na tento utorok pripravil ukážku svojej novej hry. Podľa jeho slov sa máme na čo tešiť.

3. Lindsey Lohan žaluje Rockstar Games

Známa americká celebrita podala tento týždeň na súde v Manhattane žalobu na tvorcov z Rockstar Games a Take 2 Studios za to, že použili jej život a podobizeň ako predlohu pre svoju hru. Teraz sa čaká na vyjadrenie zo strany tvorcov, bez neho nebudeme vedieť viac.

4. Games for Windows Live nekončí

Pred nejakou dobou sa objavili na internete správy o tom, že Microsoft skončí podporu svojej služby Games for Windows Live. Väčšina tvorcov hier už pomaly presúva svoje hry na Steam, ale tento týždeň Microsoft prišiel so správou, že s podporou GFWL určite nekončí. Jediné, čo sa oficiálne zmení je, že zmizne Age of Empires Online.

5. AC séria dostáva nové vedenie

Všetky veľké projekty a medzi nimi aj Assassin’s Creed sériu vždy viedlo hlavné štúdio Ubisoft Montreal. Tento týždeň však prišlo rozhodnutie, že celá herná séria sa presúva do Ubisoft Quebec. Štúdio doteraz pracovalo iba na DLC pre AC sériu ako Freedom Cry a Tyranny of King Washington. Teraz dostali 28-miliónovú investíciu na to, aby rozšírili svoje štúdio o priestor a ľudí a plne sa tak mohli sústrediť na túto dôležitú hernú značku.

Autor článku
Spooky

Spooky

Twitter

Scifista so širokým záberom, ktorého veľkou láskou sú hry toho elektronického charakteru. Snaží sa hrať všetko, čo mu príde pod ruku a hlavne sa čo najlepšie orientovať vo svete hier. Ak chcete získať aký-taký prehľad, pokúsi sa Vám čo najlepšie zhrnúť dianie v hernom svete.

Pridaj komentár