ikt

IndieKicks #81: 3 život meniace pomôcky pre zábudlivcov

R@100 R@100

Nasledujúce projekty by sa dali zhrnúť ako pomôcky pre zábudlivých a tých, ktorí strácajú veci, pomôcky na uľahčenie života motoristom, domáci alkohol (čo sa zas s motorizmom moc nezlučuje, ale pre niekoho to môže byť pomôcka na zabúdanie) a na záver jeden WTF a jeden LOL projekt.

1) XY – The secure iOS/Android Bluetooth tracking tag

Toto nie je žiadna novinka ani prevratný nápad, pár takýchto tu už bolo. XY je malé zariadenie, ktoré si môžeš dať na kľúče, tašku, psa, dieťa či akékoľvek veci, ktoré zvykneš niekde zabudnúť alebo stratiť. Je to malý štítok s nízkoenergetickým Bluetooth modulom, ktorý si spáruješ s mobilom a v momente, keď sa od toho predmetu vzdiališ, upozorní ťa na to aplikácia. Samozrejme, tieto notifikácie sa dajú vypnúť, ak niečo nechceš mať pri sebe. V prípade, že by si niečo stratil, môžeš označiť predmet ako hľadaný, tá informácia sa dostane k ostatným používateľom a keď sa niekto k tomu štítku/predmetu priblíži, dostane notifikáciu a môže ti pomôcť nájsť stratený predmet, zviera, dieťa, čokoľvek. Aplikácia si tiež pamätá poslednú polohu predmetu. Jeden takýto gadžetík stojí $15 (+ $10) ale ak nestihneš early bird, tak $20.

2) PebbleBee – The Most Versatile iOS/Android Bluetooth Device

PebbleBee môže na prvý pohľad vyzerať ako XY, ale má o niečo viac funkcií. V tejto malej krabičke sa nachádzajú navyše rôzne senzory: teplomer, 3-osový akcelerometer, 3-osový gyroskop a 3-osový kompas, plus obsahuje notifikačnú diódu, multifunkčné tlačidlo a reproduktor. Údaje zo senzorov spracováva aplikácia, môžeš si ich zaznamenať a potom spätne prehrať, napr. ak ťa zaujíma, čo robí tvoj pes v noci. API bude dostupné, čo umožní vývojárom vytvoriť rôzne zaujímavé aplikácie. Jedno takéto pimprlátko môžeš mať za $18 (+ $4).

3) RightPSI: Tire Pressure At A Glance

Na rozdiel od predošlých projektov, tento je o niečo menej elektronický. Vlastne nemá žiadnu elektroniku. Je to to jednoduché zariadenie, dzindzík, ktorý nasadíš na pneumatiku, teda na ventil a vďaka tomu budeš hneď vedieť, či má správny tlak. Buď bude prúžok čierny, vtedy je všetko OK, keď bude červený, tak je pneumatika podhustená a naopak žltý indikuje prehustenie. Môže to byť dosť užitočná vec pre motoristov, ktorí zabúdajú pravidelne kontrolovať tlak v kolesách. Takto si obídeš auto a vidíš, či nie je niekde problém. 4 takéto ventily stoja $25 (+ $15) a mali by sa k tebe dostať niekedy na jeseň.

BONUS týždňa: Bootleg Botanicals – All Natural, Organic Alcohol Infusions

Nie som žiaden odborník na alkohol, ale toto vyzerá pekne. Je to vlastná sada na výrobu absinthu, ginu, či whisk(e)y. Skrátka dostaneš bylinky a návod na instantný alkohol, podrobnosti neviem, tie sú v návode. Odmeny za podporu projektu sú rôzne podľa druhu nápoja, napríklad čisté bylinky a návod na výrobu pol litra ginu môžeš mať za $15, pričom Absinth kit je za $45 (+ $45) ale dostaneš k tomu aj krásnu fľašku. Ale popravde, v našich končinách sa dá zohnať kvalitný absinth lacnejšie, rýchlejšie a bez námahy.

WTF týždňa: Digital Condom

Neviem, čo k tomu dodať – celé zle, od názvu po video. Anyway, myslel som si, že sa kondom využíva na niečo iné.

LOL týždňa: Print Posters of Anastazia Nichole

Nápis „We made art…“ vo videu hovorí za všetko.

Autor článku
R@100

R@100

Facebook Twitter Google+

Dajme tomu, že sa označím za geeka, fanúšika SFaF a maniaka do rôznych technických vychytávok. A zo svojho detašovaného centra v Prahe spravujem crowdfundingovú sekciu SU.

Pridaj komentár