ikt94

IndieKicks #94: 3 výmysly, ktoré ti spríjemnia pobyt v kuchyni

R@100 R@100

Dnes sa pozrieme do kuchyne a snáď sa tu nájde niekto, kto v nej aj varí a pripravuje jedlo. Presne takým ľuďom by sa mohol zísť aspoň jeden z nasledujúcich projektov.

TWEAK

Možno blbosť, možno užitočná vec, ak ti príde čistenie sitka v odtoku nechutné. O tom, ako je to nepríjemné a hnusné, by sa dalo písať, ale to si vie každý predstaviť sám. Tweak aspoň trošku túto činnosť uľahčuje. Môžeš si vybrať 2 veľkosti Tweaku, na kuchynský odtok a sprchový odtok. Jeden kus je za $8, ale 2 (v rôznych kombináciách) máš za $15 (+ $4). Tento projekt by sa hodil viac na Quirky do sekcie kuchyňa, ale už aj tu si vyzbierali dosť peňazí na realizáciu.

 

THINGK – Kitchen devices for Internet of Things

Pokiaľ využívaš kuchyňu na viac ako len na natretie masla na chlieb, možno používaš aj váhu a časovač. Chcel(a) by si ich vymeniť za niečo novšie a krajšie? Gkilo je váha, ktorá vyzerá ako kus dreva (prípadne mramoru či hliníku) a v jednej polohe váži, no keď ju preklopíš, funguje ako hodiny. Druhý kúsok je Clogk, tiež vyzerá ako kus dreva, ale po dotyku sa zmení na digitálne analógové hodiny alebo kuchynský časovač. Oba prístroje podporujú Bluetooth, čo sa v prípade splnenia stretched goals využije na komunikáciu s chytrým telefónom.

 

PERES – Smart way to protect you from food poisoning

Čuchmajster 3000 prichádza! Vďaka tomuto zariadeniu si môžeš otestovať kus mäsa pred tým, ako ho ideš pripraviť a zistiť, či nie je pokazené. Peres zmeria teplotu, vlhkosť, obsah amoniaku a organických zlúčenín (volatile organic compounds). Z tohto by mal prístroj zistiť, či je merané mäso čerstvé a požívateľné. Takže ak sa bojíš otravy pokazeným kusom svine, hoväda, sliepky, či ryby, kúp si za $120 (+$15) tento gadget.

Autor článku
R@100

R@100

Facebook Twitter Google+

Dajme tomu, že sa označím za geeka, fanúšika SFaF a maniaka do rôznych technických vychytávok. A zo svojho detašovaného centra v Prahe spravujem crowdfundingovú sekciu SU.

Pridaj komentár