10 najotrepanejších filmových klišé

In Filmy, Video by mnyxtaLeave a Comment

Myslíte si, že váš obľúbený film je výnimočný a originálny? Alebo ste, naopak, presvedčení o tom, že všetko je remix? Či sa vám to páči alebo nie, každý film si čo-to požičiava z iných. Hľa, dôkazy!

Najlepší spôsob, ako osláviť nejaký filmový tróp, je spraviť zostrih, na internetoch známy ako supercut. A tie najkrajšie nájdete v akčných a hororových filmoch.

1) There’s no time to explain

Rýchlo! Zoberte toto kladivo, dvojmetrového plyšového medvedíka a balík tampónov! Detaily vám vysvetlím neskôr!

2) I could tell you, but then I’d have to kill you

Ideálna fráza pre tých, čo uchovávajú tajomstvá týkajúce sa celonárodnej bezpečnosti, prípadne umiestnenia skrýše vianočných darčekov.

3) Enhance!

Chabé zábery z bezpečnostnej kamery? Ešteže je tu to zázračné slovíčko, ktoré naznačuje, že vaša policajná stanica z malej francúzskej dediny v 80. rokoch je vybavená softvérom, ktorý dokáže z čiernobieleho obrázka s rozlíšením 10×10 pixelov vyrobiť digitálnu fotografiu v rozlíšení 4K.

4) Getting hit by buses

Výskumy ukázali, že priemerný americký film obsahuje väčšie množstvo ľudí zrazených autobusom, než sa zaznamenalo za posledných 10 rokov v celých Spojených štátoch.

5) People falling onto cars

Pretože človeku vždy bodne, keď sa nájde niečo, čo zjemní jeho pád zo štyridsaťmetrovej výšky.

6) Gunshots and explosions

V tridsiatych rokoch, keď bol filmový priemysel ešte stále iba v plienkach a herci chodili na konkurzy do akčných filmov, vždy museli najprv spraviť vstupný test. Obsahoval iba jednu otázku: Viete trafiť z pištole do okoloidúceho motorového vozidla tak, aby z toho bol efektný výbuch? Ešteže sa zlepšila kvalita strihu a táto úloha im dnes už odpadá. Na vierohodnosti však výbuchy jednoznačne nestratili.

7) Exploding heads

Na počesť rodu Martellovcov, oficiálne zakončenie obdobia trúchlenia a zmiernenie vášho psychického utrpenia, séria vybuchujúcich hláv.

8) Sliding bodies

Viete si predstaviť, že by v horore niekoho rozporcovali a následne neukázali, ako sa všetky relevantné časti kĺžu a padajú na zem? Ešteže nás o tieto gustiózne zábery nehodlajú ukrátiť.

9) Mirror scare

Po tomto možno prehodnotíte svoj ranný rituál pred zrkadlom. Dentálna hygiena je aj tak overrated.

10) Michael Bay’s spinning camera

Michael Bay sa veľmi rád postará o to, aby ste sa na všetky postavy mohli v dramatických situáciách pozrieť z každého uhla.

 

Hudobný bonus: Cool Guys Don’t Look At Explosions

Junáci z Lonely Island vedia, ako to v akčných filmoch chodí s výbuchmi.

Bonusový supercut: God’s eye camera

The Sims: Movie pack.

 

 

Viac zostrihov nájdete na supercut.org

 

Pridaj komentár