11 hercov, ktorých museli vymeniť počas natáčania trilógií

In Filmy, Video by Marcel KlimoLeave a Comment

Výber hercov je extrémne náročná činnosť a nie vždy sa režisér trafí do čierneho. No a niekedy osud nehrá do karát zas hercom. Tu je jedenásť postáv, ktorých hrali viacerí predstavitelia:

1) Marty v Back to the Future

Dnes je Michael J. Fox známy ako herec, ktorý stvárnil Martyho McFlya, ale režisér Robert Zemeckis originálne najal Erica Stoltza. Po piatich týždňoch natáčania zistili, že nie je až tak vtipný, ako pôvodne plánovali v scenári, takže ho vystriedal Michael J. Fox. Štúdio táto zmena stála 3 milióny dolárov.

2) Aragorn v Lord of the Rings

Peter Jackson na rolu Aragorna zvažoval hercov ako Russel Crowe (nemohol) alebo Daniel Day-Lewis (odmietol). Nakoniec sa rozhodol pre Stuarta Townsenda, ktorý ale pôsobil príliš mlado, tak ho vystriedal o 14 rokov starší Viggo Mortensen, ktorý knižnú predlohu nepoznal, ale dal na slová svojho syna (veľkého fanúšika Tolkiena).

Aragorn-Townsend-Mortensen

3) Oracle v Matrixe

Pôvodne stvárnila postavu veštkyne v Matrixe herečka Gloria Foster, ale po tom, čo nečakane zomrela kvôli komplikáciám s cukrovkou, museli za ňu nájsť náhradu do tretieho filmu. Rolu získala Mary Alice.

4) Zee v Matrixe

Trilógia Matrix zažila ešte jednu tragickú smrť počas natáčania – speváčku Aaliyah. Po havárii lietadla všetky jej scény znova natočila herečka Nona Gaye. Tu je zopár scén natočených s Aaliyah.

5) Rhodey v Iron Manovi

Po tom, čo sa stal film Iron Man (2008) veľkým hitom, sa režisér Jon Favreau rozhodol vymeniť herca stvárňujúceho Jamesa “Rhodey” Rhodesa. Terrance Howard si pýtal príliš veľa peňazí, tak ho nahradil Don Cheadle. Mne sa to takto páči oveľa viac.

6) Rachel Dawes v Batmanovi

Medzi prvým a druhým Batmanom od Nolana sa vystriedala herečka stvárňujúca Rachel Dawes. Katie Holmes odstúpila od role a nahradila ju Maggie Gyllenhaal. Katie údajne odmietla rolu, lebo si chcela zahrať popri Diane Keaton vo filme Mad Money, ale niektorí špekulovali, že Tom Cruise (vtedajší manžel Katie) žiarlil a zakázal jej hrať v romantických scénach.

Rachel-Dawes-Holmes-Gyllenhaal

7) George McFly v Back to the Future

Okrem Martyho McFlya v trilógii Back to the Future vymenili tiež Martyho otca, ktorého v prvom filme hral Crispin Glover. Po tom, čo si Crispin vyžiadal rovnaký plat ako mala hlavná postava (Michael J. Fox), Robert Zemeckis najal herca Jeffreyho Weissmana, ktorému dali prostetickú masku a použili rôzne kamerové triky, aby vyzeral ako Crispin Glover. Crispin sa následne súdil s producentami filmu. Po tejto situácii prijal Screen Actors Guild nové regulácie, ktoré zakazujú používanie tváre hercov bez ich povolenia.

George-McFly-Glover-Weissman

8) Jennifer v Back to the Future

No a tretia postava z Back to the Future, ktorá bola nahradená, je Jennifer Parker. Originálne ju hrala Claudia Wells, ktorá sa nemohla zúčastniť filmovania pokračovaní, tak ju nahradila Elisabeth Shue. Museli znovu natočiť celý koniec prvého filmu. Tu je porovnanie:

9) Palpatine v Star Wars

Postava Emperora Palpatína sa prvýkrát objavila vo filme Empire Strikes Back a stvárnila ju žena make-up designera, Elaine Baker. Hlas patril novozélandskému hercovi Cliveovi Revillovi. V Return of the Jedi si už túto úlohu zahral Ian McDiarmid, ktorý mal vtedy iba 38 rokov. To znamenalo, že keď George Lucas začínal točiť novú trilógiu začínajúcu s Phantom Menace, Ian bol v ideálnom veku, aby hral mladšieho Palpatína.

Emperor-Revill-McDiarmid

10) Wolverine

Dnes je už Hugh Jackman známy ako Wolverine, ale v roku 1999 bol ešte neznámy austrálsky herec. Originálne chcel režisér Bryan Singer ako Wolverina Rusella Crowa, ale ten bol príliš drahý, tak sa rozhodli pre Dougrayho Scotta. Keďže sa oneskorila produkcia Mission Impossible, Dougray Scott sa nemohol zúčastniť filmovania, takže rolu získal Hugh.

Wolverine-Scott-Jackman

11) Cyclops

Vo filme X-Men z roku 1999 sa vymenil ešte jeden herec. Jim Caviezel mal stvárniť Cyclopsa, ale keďže jeho film Frequency mal natáčanie v rovnakej dobe ako X-Men, nahradil ho James Marsden. James bol ale o viac ako 5 centimetrov nižší od Jima, a preto musel nosiť vyvýšené topánky, aby nevyzeral oproti Hughovi Jackmanovi a Famke Janssen nízky.

cyclops

Bonusy

No a zopár bonusov:

  • Tobeyho Maguirea v Spider-Manovi 2 skoro nahradil Jake Gyllenhaal, keď sa Tobey zranil počas natáčania filmu Seabiscuit. Tobey sa ale vrátil.
  • Hádajte, kto mal originálne hrať Indiana Jonesa, ale nemohol sa zúčastniť kvôli seriálu Magnum P.I.? Tom Selleck. Tu je screen test:

ZDROJ: Geektyrant.com

Pridaj komentár