Video source missing

3 dôvody, prečo si aj tento rok kúpim Call of Duty [VIDEO+GIFs]

In Hry by Marcel KlimoLeave a Comment

Sériu Call of Duty pozná už asi každý hráč a pre mnohých sa stala symbolom strieľačky, ktorá je stále o tom istom. Mnohí kritizujú fakt, že hráč tam už roky nič nového nezažil, ale hra má každý rok novú titul rovnako ako napríklad športového tituly Fifa alebo NHL.

Minulý rok to bolo Call of Duty Ghosts od Infinity Ward. Rok predtým zase Call of Duty Black Ops 2 od Treyarch. Tento rok nás čaká Call of Duty: Advanced Warfare, na ktorom pracuje štúdio Sledgehammer Games. Vydavateľ Activision sa totiž rozhodol, že na každej Call of Duty hre sa bude pracovať 3 roky, a preto potrebovalo až tri štúdiá na vývoj každoročného titulu.

No a ja si kúpim aj tohtoročnú hru. Prečo? Predtým ako sa k tomu dostanem, pozrite si prvý trailer:

3. Boom, Boom, Boom!

Call of Duty je ako film od Michaela Baya. Stále sa tam niečo deje, niečo vybuchuje, padá, strieľa, atď. Všetko je to extrémne naskriptované (vždy sa udeje to isté, ak prechádzate hru druhý alebo tretí raz), ale cítim sa ako superhrdina vo filme. Je to realistické? Nie. Cítim sa ako boh na bojisku? Áno.

2. Futuristické technológie

Zbrane a technológie z budúcnosti prvýkrát do sveta Call of Duty priniesla časť Black Ops 2, ale tentokrát by schopnosti mali byť podobné tým, ktorými disponovali postavy v Crysis. V traileri sme videli superpäsť, zosilnené skákanie, cloak, videnie cez steny a chodenie po stenách ako Spider-man. Ďalšia príležitosť cítiť sa ako boh na bojisku? Áno!

1. Kevin Spacey

Príbeh Call of Duty hier je vždy o tom, že nejaký človek spravil niečo zlé a ty ako spasiteľ sveta musíš zachrániť svet. Niekedy jedna z postáv, za ktorú ste hrali, zomrela alebo bola naozaj “zlá”. Ale vždy tam je niekto, kto charakterizuje zlo. Tentokrát je to Kevin Spacey!

Áno, ten Kevin Spacey, ktorý hrá politického stratéga a manipulátora v seriáli House of Cards. Kto to ešte nepozeral, určite sa to dá niekde na internete “požičať” (o druhej sérii som písal tu). Ak prinesie rovnaký kaliber herectva aj do Call of Duty, bude to skvelé. Len dúfam, že to, čo ukázali v traileri, nie je všetko. No uvidíme.

A čo multiplayer?

Ja multiplayer v CoD nehrávam. No teda hrávam, ale asi tak pol hodinky v každom móde a potom to vzdám. Jediná CoD, kde ma bavil multiplayer, bol Black Ops 1, a to už je dávno. Teraz si radšej zahrám Titanfall. Ale nový Call of Duty možno prekvapí a exoskeletony a rôzne schopnosti spravia multiplayer zábavnejším a viac ako Titanfall (parkour, skákanie a roboty).

A čo vy? Zahráte si Call of Duty: Advanced Warfare?

Pridaj komentár