4 naj filmy s lesbičkami roku 2013

In Filmy, Video by NamuLeave a Comment

Tento rebríček som zostavila pre vedu a pre ľudstvo.

Blue is the Warmest Colour

Francúzsky film založený na rovnomennom komikse popisuje osudy mladej Adéle, ktorá sa zamiluje do umelkyne Emmy. Láska, nadšenie, utrpenie, podvody, rozchod. Devízou snímky je detailný popis intenzity citov, ktoré sprevádzajú život Adéle – izolácia, neukojiteľný hlad, pocit diskonekcie od spoločnosti. Pripravte sa na kýble sĺz a zistenie, že režisér má rád zadky.

Concussion

Americká dráma o kríze stredného veku. Abby utrpí mierny otras po tom, ako ju syn trafí loptou do hlavy. Fyzické sa prenáša do duševného a Abby začne spochybňovať svoje miesto v spoločnosti a stane sa prostitútkou pre iné ženy. Klientky, ktoré stretáva a ich smutné príbehy postupne menia jej pohľad na život. Popri fenomenálnej Robin Weight si jednu z nositeliek deja a bradaviek zahrala aj Maggie Siff zo seriálu Sons of Anarchy.

Reaching For The Moon

Brazílska biografická dráma o láske americkej poetky Elizabeth Bishop a brazílskej architektky Loty de Macedo Soares. Jedna píše básne a dostane Pulitzera, druhá stavia nové hlavné mesto Brazílie. Superhrdinská dvojica ako vyšitá. Príbeh dvoch odlišných svetov a ich stretnutia v Južnej Amerike 50. rokov pôsobí vďaka veľkolepému poňatiu a širokému záberu najmenej nervydrácajúco.

Vic and Flo Saw a Bear

Kanadský počin o dvojici, ktorá si po prepustení z väzenia založí rodinu vo vidieckej časti Quebecu. Kým jednej z nich to vyhovuje, druhá túži po návrate do mesta. Pohľad na kompromisy vo vzťahu skrz komediálnu naráciu typického kanadského rangu. Lesy, medvede, lokomotívy.

Pridaj komentár