5 hier so skvelými hudobnými trailermi

In Hry, Hudba, Pondelková päťka by Marcel KlimoLeave a Comment

Herné štúdia vydávajú skoro každý týždeň nové trailery, ale iba zopár spoločností má gule na to, aby zvolilo jednu dominantnú (a hlavne známu) skladbu. Tu je päť mojich najobľúbenejších trailerov, ktoré skvelo využili hudbu na vyvolanie atmosféry.

Tento článok inšpirovalo skvelé vystúpenie (známe skladby z hier) a koncert live kapely na CONference 2013, ktorú minulý týždeň v Brne zorganizovali GameStudies.cz. Všetky skladby sme nahrali a playlist s videom nájdeš úplne na konci článku.

Dead Island

Tento trailer (aj samotná hra) bol dosť veľkým prekvapením pre hráčov. I keď samotný trailer neukazuje žiadnu časť hry, kompozične a príbehovo je tento krátky film v opačnom chronologickom poradí spracovaný vynikajúco.

ZombiU (God Save The Queen)

Neviem, či sa tvorcovia ZombiU inšpirovali Dead Islandom, ale využitie oficiálnej britskej hymny na predaj zombie hry s brutálne násilnými scénkami bolo fakt odvážne. Klobúk dolu.

Gears of War

Marketérom Gears of War sa opakovane podarilo vyvolať neuveriteľne pochmúrnu atmosféru v pár minútach. Ako príklad uvádzam “Mad World” trailer s cover verziou (Gary Julesa) známej skladby originálne od Tears for Fears.

Podobne bol spracovaný aj trailer so skladbou “Heron Blue” od Sun Kil Moon

Neskôr sa na internete objavila aj upravená verzia so skladbou “Hurt” od Johnyho Casha (originálne text od Trenta Reznora z Nine Inch Nails)

Assassin’s Creed

V dobe, keď bola séria Assassin’s Creed ešte neoverenou značkou, spoločnosť Ubisoft si zvolila práve skladbu “Lonely Soul” od britského dua UNKLE, ktorá krásne spadá aj do tématiky.

Borderlands 2

Séria Borderlands je plná skvelej hudby, ale nasledujúci trailer trafil klinček presne po hlavičke s pesničkou “The Lion Sleeps Tonight”, ktorá prvý krát odznela už v roku 1939. Ešte mi tam chýba “Welcome to the Jungle” od Guns N’ Roses 😉

BONUS

O nasledujúcej hre ste pravdepodobne zatiaľ nepočuli, ale vďaka tomuto smooth jazzovému traileru na hru už asi nezabudnete. Predstavujem Leviathan: Warships

A na záver – Koncert hernej hudby

A ešte mini-bonbónik na koniec 😉

Ak ťa zaujali tieto trailery a chceš vedieť, čo je potrebné na vytvorenie kvalitného traileru, odporúčam novú show na GameTrailers.com: Trailer Academy

Pridaj komentár