5 scifi/fantasy filmov, na ktoré sa teším v roku 2013

In Filmy, Pondelková päťka by Marcel KlimoLeave a Comment

Konečne tu je rok 2013. Prežili sme apokalypsu a môžeme sa začať sústrediť na nový rok. Vybral som tu pre Vás 5 filmov (a zopár bonusov), na ktoré sa najviac teším v roku 2013. Dal som si podmienku, že film už musí mať trailer, ale na konci uvádzam bonusové filmy, ktoré ešte trailer nemajú, alebo sa nezmestili do finálnej Päťky.

Áno, som natoľko plytký, že sa teším na film na základe trailera. Tak poďme na to.

5. John Dies at the End

Film podľa komiksovej predlohy Davida Wonga, ktorý bol chválený ako zvrátený mix Douglasa Adamsa (Stopárov sprievodca po galaxii) a Stephena Kinga (asi netreba predstavovať). Film sa teraz v januári dostáva do amerických kín.

4. This Is the End

Keďže svet neskončil minulý rok, všetky katastrofické filmy o roku 2012 sú už dnes komédie. Tak sa Seth Rogen a spol. rozhodli, že si o konci sveta natočia komédiu.

3. Warm Bodies

Romantická zombie komédia na štýl Zombieland. Čo viac si môžeme priať?

2. Man of Steel

Superman sa vracia.

1. Star Trek into the Darkness

Druhý diel Star Treku podľa JJ Abramsa. Tentokrát pocestujeme do temnoty s hlavným padouchom (Khan?), ktorého bude hrať Benedict Cumberbatch (Sherlock).

5 bonusov

Pacific Rim

Zaujímavý počin od Guillerma del Tora. Kuk na trailer:

The Prototype

Režisérska prvotina Andrew Willa, ktorá však zatiaľ nemá oznámený dátum vydania.

Carrie

Remake klasiky zo 76teho.

The Host

Napriek tomu, že je to podľa knižnej predlohy od autorky série Twilight (osobne ma táto séria neoslovila), The Host mi pripomína podarený thriller The Invasion (Nicole Kidman, Daniel Craig).

The Hobbit: The Desolation of Smaug

Druhý diel Hobbita ešte nemá ani prvý trailer, ale do kín by sa mal dostať už v decembri tohto roku. Takže zatiaľ aspoň zostrih rozhovorov o dvojke.

Pridaj komentár