Päť seriálov, na ktoré sa teším toto leto

In Pondelková päťka, Seriály by Marcel KlimoLeave a Comment

Končí školský rok a pomaličky končia aj všetky seriály za ročník 2012/2013. Na amerických obrazovkách sa preto už čoskoro objavia nové seriály, alebo sa vrátia už zabehnuté seriály. Tu je päť seriálov, na ktoré sa teším najviac + nejaké tie bonusy naviac.

5) Falling Skies – 9. jún (season 3)

Tento seriál som od začiatku nesledoval, ale na naliehanie viacerých ľudí okolo mňa som sa rozhodol seriál odskúšať. Zatiaľ je môj dojem zo seriálu pozitívny a kombinácia survival (ala Walking Dead, Jericho, alebo Revolution) a akčného alien scifi filmu ma príjemne prekvapila. Uvidíme, ako dopadne 3. séria. Prikladám trailer na prvú sériu, ktorý čiastočne vystihuje dej a atmosféru seriálu.

4) Futurama – 3. júl (season 7B)

Približne o mesiac sa objaví druhá polovica siedmej série tohto veľmi známeho seriálu od tvorcov Simpsonovcov, ktorá bola vytvorená pre americkú stanicu Comedy Central. Táto stanica sa rozhodla, že Futuramu v roku 2014 neobnovia, a preto to bude už druhý koniec seriálu Futurama (po zrušení seriálu na stanici FOX v roku 2011). Tu je zopár scénok z očakávanej série 7B.

3) Continuum – Máj (season 2)

Pokračovanie prvej série z minulého roku, v ktorom “teroristická” (alebo partizánska) skupina z roku 2077 cestuje naspäť v čase, aby zabránila vzniku korporátneho štátu, kde sa demokracia zvrhla do vlády veľkých megakorporácií. Dej sa točí okolo policajtky z budúcnosti, ktorá sa spoločne s “teroristami” teleportuje naspäť do roku 2012 a snaží sa zabrániť ich aktivitám. Časom sa ale vzťahy medzi postavami zásadne pomenia a ukáže sa, že nie všetko je seriáli úplne čiernobiele. Odporúčam pozrieť minimálne trailer na prvú sériu a rozhodnúť sa, že či je toto niečo aj pre teba.

2) Breaking Bad – August (season 5B)

Tento rok nanešťastie (ale zaslúžene) končí séria Breaking Bad o učiteľovi strednej školy, ktorý sa rozhodne variť piko po zistení, že má rakovinu. Bryan Cranston (herec hrajúci hlavného protagonistu Waltera Whitea) si spravil z tohto seriálu prípadovú štúdiu zmeny postavy. Z mierumilovného a milého učiteľa sa priebehom času stáva nemilosrdný, dominantný a krutý druglord, ktorého sa obáva aj miestna mafia. Ak ste tento seriál zatiaľ nepozerali, odporúčam sa zavrieť na pár dní doma a pozrieť si všetky zatiaľ dostupné epizódy na jednu šupu. Posledných pár epizód v auguste bude pravdepodobne veľmi veľkou lahôdkou na koniec. Prikladám trailer na prvú sériu.

1) Dexter – 30. jún (season 8)

Po ôsmych rokoch konečne končí seriál o “masovom vrahovi” Dexterovi. Po zásadnom odhalení niečoho na konci série 6 bola siedma séria troška slabšia ako tie pred ňou, ALE internetové klebietky hovoria, že by sme sa mali dočkať zopár prekvapení ohľadom Dexterovej sestry. No uvidíme. Prikladám rovno trailer na 8. sériu tohto brutálneho seriálu.

BONUS: Letné reality shows

Na záver som vybral ešte tri zaujímavé reality shows, ktoré budú bežať toto leto. Možno ťa niečo z toho zaujme.

The Hero – 6. jún (season 1)

Bývalý wrestler Dwayne “The Rock” Johnson sa snaží nájsť superhrdinov (fyzických, mentálnych a morálnych) medzi obyčajnými ľuďmi. Som zvedavý.

Whodunnit? – 23. jún (season 1)

Producenti CSI sa rozhodli, že si vyskúšajú reality shows. V sérii Whodunnit? sa budú súťažiaci snažiť uhádnuť, kto z nich spáchal vraždu počas oslavy. Je to tradičný motív Murder Mystery Dinner Parties, ktoré sa často organizujú v zahraničí. Trailery sú zatiaľ viditeľné iba z USA na stránke ABC.com.

ULYSSES, DANA, SHERI, LINDSEY, KAM, RONNIE, SASHA, GILDART JACKSON, ADRIANNA, DON, DONTAE, MELINA, CRIS, GENO

The Pitch – 15. August (season 2)

Pokračovanie série The Pitch, kde v každej epizóde súťažia 2 rôzne reklamné agentúry o klienta. V prvej epizóde to bola napríklad sieť Subway. Uvidíme, čo sa objaví v sérii 2, ktorá by mala začať už v auguste. Nasleduje trailer na prvú sériu.

A čo vy? Tešíte sa aj na dajaké iné seriály toto leto?

Pridaj komentár