5 tipov na iOS hry z roku 2012

Tento týžden som si pripravil 5 tipov na iOS hry. Všetky tieto hry má oslovili prevažne hrateľnosťou, ktorá ma zamestnala na nejednu hodinku. Väčšinu z týchto hier som hrával na iPade, ale kde to bolo možne, skúsil som aj iPhone/iPod. Všetky spomenuté hry vyšli alebo boli zásadne aktualizované v roku 2012.

1.Where’s my Perry? (0,89 €)

Where’s my Perry? je pokračovaním minuloročného Where’s my Water? z dielne Disney Interactive. Hlavnou postavou je Perry The Platypus, ktorý sa predtým objavil v Disney seriáli Phineas and Ferb. Perry je tajný agent, ktorý sa po ceste na základňu zasekol vo vodovodnom potrubí. Celá hra spočíva v lúštení fyzikálnych hádaniek, ktoré sú spojené s vodou, dymom, ľadom, atď. Pozrite si nasledujúce video a určite pochopíte. Vrelo odporúčam pre všetkých fanúšikov podobných hádankových hier (napr. Cut The Rope) alebo prvého dielu.

2. Bad Piggies (0,89€ / 2,69 €)

Asi každý hráč iOS/Android hier už hral alebo počul o Angry Birds, kde nahnevané vtáčiky zabíjajú a berú vajíčka chudáčikom prasiatkám. V tomto prípade ide o presný opak. Prasiatka už mali dosť nenásytných vtákov a rozhodli sa opätovať zlobu skonštruovaním unikátnych vozidiel ako napríklad autíčok, lietadiel alebo raketiek. Hra trošku pripomína Amazing Alex (alebo klasickú Incredible Machine), ktorá je taktiež od štúdia Rovio. Pozrite si video a určite pochopíte, ako táto hra môže veľmi jednoducho pobaviť.

3. Super Monsters Ate My Condo (0,89 €)

Super Monsters je pokračovanie originálneho Monsters Ate my Condo od Adult Swimu. Je to veľmi rýchla hra, v ktorej musíte spájať dohromady poschodia paneláku rovnakej farby. Popritom aj kŕmite monsterov, z ktorých každý má špeciálnu schopnosť. Táto hra ma zahltila na pár dní a rád sa ku nej vraciam na záchode alebo v MHDčke. Oproti prvému dielu má hra viac rozvetvený systém cieľov a ocenení, ktoré môžete získať.

4. Slingshot Racing (0,89 €)

Táto hra ma veľmi prekvapila jednoduchou, ale pritom veľmi prepracovanou mechanikou ovládania. Autíčka na lyžiach totiž v tejto hre ovládate IBA za použitia jedného tlačidla, ktoré vozidlo priviaže k najbližšej veži. To na základe fyzikálnych zákonov umožnuje vozidlu zatáčať do zákruty. Jednoduché, že? Ani nie. Pozrite si video. Ak sa to aj po tom zdá jednoduché, zahrajte si to. Prvých pár levelov je jednoduchých, ale potom náročnosť vystrelí hore a budú rozhodovať milisekundy.

5. The Amazing Spider-Man (5,99 €)

Jednoznačne najdrahšia hra z tipov, ale ak ste fanúšikom komiksových hier a hlavne postavy Spider-Mana, určite nie je čo riešiť. Hral som už veľmi veľa Spider-man hier, ale táto ma naozaj prekvapila (aj vzhľadom na kompaktnú platformu, na ktoréj to beží.). Animácie počas „lietania“ vzduchom sú prekrásne spracované a je prekvapivé, že do iOS hry zmestili celé jedno mesto. Bohužial som zo začiatku niekedy natrafil na problémy s ovládaním, ale je to vec zvyku a po čase sa dá na to zvyknúť. V prípade, že Spider-Man nie je Tvoja šálka kávy, odporúčam taktiež Dark Knight Rises (5,99 €), ktorý herným spracovaním pripomína konzolovú Batmanovku Arkham City.

Taktiež odporúčam

Nedalo mi ešte neodporučiť tri hry, s ktorými som tento rok strávil veľa času, ale vyšli ešte v roku 2011. Nech sa páči:

Greed Corp (0,89 €)

Skvelá ťahová stratégia, kde musíte neustále kompenzovať obsadenú plochu s rastom surovín

Death Rally (0,89 €)

Prepracovaná klasická závodná hra so skvelým ovládaním

Crimson Steam Pirates (Zadarmo + Doplatky za misie)

Prekrásna ťahový simulátor pirátov s klišé dejovými segmentami, ale skvelou hrateľnosťou

Máte aj vy nejaké tipy na skvelé iOS hry?