6 dôvodov, prečo sa oplatí tešiť sa na Star Wars: Rebels

In Sci-fi, Seriály, Star Wars by SpookyLeave a Comment

V nedeľu oslavovali fanúšikovia Star Wars najdôležitejší deň v roku, a to “May the fourth”. Spoločnosť Lucasfilm si vždy na tento deň schováva rôzne veľké oznámenia a ani tento rok nebol výnimkou. Dočkali sme sa plnohodnotného traileru na pripravovaný serial Star Wars: Rebels, o ktorom som už raz písal. Ale tu už je samotný trailer.

Seriál sa začne vysielať na stanici Disney XD už tento september. Bohužiaľ, pre nás na Slovensku to znamená asi to, že budeme musieť pohľadať rôzne alternatívne zdroje, ako si tento seriál pozrieť. Každopádne, ak aj vy patríte medzi fanúšikov Star Wars univerza, tak sa na tento seriál tešíte tak ako ja. Ak nie, tak vám skúsim teraz priblížiť, prečo sa naň oplatí tešiť.

1. Ďalší Star Wars seriál

Áno, viem, že nové filmy sú za rohom a len teraz prednedávnom sme dostali 6. sériu už bohužiaľ ukončených Clone Wars, ale do 7. epizódy je ešte veľa času a priznajme si, že každý z nás by ho radšej vyplnil pozeraním niečoho dobrého, hlavne ak to bude mať tematiku Star Wars. Takže nám nezostáva nič iné, iba čakať.

give_it_to_me_stephen_colbert

jj-abrams-star-wars

2. Výborný produkčný tím

Ak sa pozriete na mená producentov, tak tam uvidíte svietiť tieto tri: Dave Filoni, Simon Kinberg a Greg Weisman. Tieto tri mená sú zárukou kvality, pretože všetko sú to ostrieľaní tvorcovia známych a úspešných vecí. Dave Filoni pracoval na skvelom kreslenom Avatarovi, aj na už spomínaných Clone Wars, takže môžem otvorene povedať, že tu bude ako doma. Simon Kinberg pracoval na všetkých X-Men filmoch a pomáhal aj Guyovi Richiemu s jeho Sherlockom Holmesom. Posledným, ale nie najhorším je Greg Weisman, vďaka ktorému som počas môjho detstva mohol pozerať seriál Gargoyles a produkoval aj kresleného Spectacular Spider-mana, ktoý mal síce iba 2. série, ale ak ste ich videli, tak viete, že boli skvelé. Ja teda vkladám do tejto trojice veľké nádeje a dúfam, že ich naplnia.

Star-Wars-The-Clone-Wars-Dave-Filoni

simon-kinberg-star-wars-rebelsGreg Weisman - Star Wars Rebels

3. Obodbie medzi novou a starou trilógiou

Už od doby, kedz sa skončila Epizóda 3, sa na internete objavovali rôzne náznaky a fámy o tom, že sám George Lucas chce natočiť niečo z tohoto obdobia. Niektoré zneli skvelo a niektoré zneli priam až strašidelne. Bohužial a možno aj našťastie sme sa nikdy ničoho takého nedočkali. Až doteraz. Možno sa pýtate, čím je toto obdobie také zvláštne, ale treba si uvedomiť, že toto je ten čas, kedy sa vrátila vláda Sithov do galaxie. Posledné zvyšky odboja boli potlačené, Jediovia, ktorí prežili prvotnú čistku, sú lovení ako divé zvieratá a Impérium sa snaží zovrieť do svoje železnej päste celú galaxiu. Preto som ja naozaj zvedavý, ako sa podarí tvorcom vykresliť toto temné obdobie bez takých veľkých mien ako je Leia, Han, Luke alebo Vader.

star-wars-rebels-perpare-to-face-the-might-of-the-empire

star-wars-rebels-trailer

4. Začiatok Rebélie, ako ho nepoznáme

Tvorcovia seriálu nám sľubujú jedinečný pohľad na to, ako skupinka bojovníkov, v tej dobe iba za svoju slobodu a nie celej galaxie, začne niečo oveľa väčšie, ako vôbec snívali. V teaser traileroch, ktoré nám Lucasarts predhodil, naznačili, že aj malá iskra môže zapáliť oheň zvaný Povstalecká Aliancia a mňa ako fanúšika svetlej stránky sily rozhodne zaujíma, kto sa teda zaslúžil o začiatok pádu niečoho tak veľkého, ako bolo Impérium. Dúfam ale, že v seriáli sa ukážu aj skutoční vodcovia Povstaleckej Aliance a táto sľubovaná iskra nezostane len ako symbol.

star-wars-rebels-teasers

star-wars-rebels-books

5. Jedi na úteku

Hlavnou postavou seriálu bude Kanaan Jarus, bývalý rytier Jedi, ktorý prežil Rozkaz 66. Pretože patrí medzi najhľadanejších ľudí galaxie, odložil svoj svetelný meč, opustil cestu rytiera Jedi, zabudol na učenie o sile a radšej sa stal normálnym pašerákom. Jeho rozhodnutie má ale zmeniť mladý Ezra, ktorého si má neskôr v seriáli zobrať za svojho padawana. Dúfam teda, že uvidíme opätovné budovanie vzťahu medzi majstrom a svojím učňom tak, ako sme ho mohli vidieť v Clone Wars medzi Anakinom a Ahsokou. Pretože aj napriek tomu, že boli kreslení, chémia medzi nimi fungovala, ako mala, a to chcem aj tu. Ale hlavne dúfam, že každé Kanaanové rozhodnutie zapnúť svetelný meč bude niesť určité následky a on si ich snáď bude uvedomovať.

kanan-star-wars-rebels

6. Darth Vader Junior

Špeciálne pre tento seriál vymysleli tvorcovia novú zápornú postavu Sith Inkvizitora. Okrem niekoľkých obrázkov o ňom nie je zverejnených veľa informácií, ale dúfam, že bude bude skutočne taký, ako ho prezentujú a vykresľujú tvorcovia. Musí predsa šliapať našim hlavným postavám riadne na päty a keďže je jeho úlohou vyhľadať a zneškodniť všetkých preživších Jediov, tak musí byť vskutku nemilosrdný. Naozaj dúfam, že sa dočkáme novej zápornej postavy, o ktorej budeme môcť povedať, že je rovnako dobrá ako Darth Maul, gróf Dooku alebo Assaj Ventress a nebude to len nepodarený klon Dartha Maula ako jeho brat v Clone Wars, po ktorom teraz, keď skončil seriál, ani pes neštekne.
star-wars-rebels-the-inquisitor-2

Seriál Star Wars: Rebels prichádza už túto jeseň a dúfam, že dovtedy sa už všetci povezieme na jednej vlne, či už fandíte Impériu, rebelom, svetlej alebo temnej stránke sily a kým sa dočkáme seriálu alebo nového filmu, tak nech vás všetkých sila sprevádza.

Star-Wars-Rebels
tumblr_m1jv0cT5621r9fbpw

Pridaj komentár