6 spôsobov, ako si rýchlo vyrobíš geeky vianočné ozdoby

In Art, Fotoreportáž by Evita KlimoLeave a Comment

Nechaj ostatných, nech majú prezdobené gýčové stromčeky alá ‚Murica a ty sa zariaď úplne inak. Sprav si svoju vlastnú geeky výzdobu s obľúbenými postavičkami.

Ak sa na to cítiš a chceš sa zahrať na Xmas nindžu, vianočnú výzdobu si zvládneš spraviť aj doma. Ak sa bojíš, že si zastrihneš do prsta (alebo sa ti jednoducho nechce), existujú ozdoby, ktoré nevyžadujú takmer žiadnu námahu. A keď už zlyhá všetko ostatné, vždy sa nájde aj taká vianočná výzdoba, ktorú si môžeš kúpiť.

Tu máš niečo na inšpiráciu.

1. LEGO to istí. Len naň nesmieš stúpiť.

Niektoré kúpiš ako celé sety, niektoré si vyrobíš aj z toho, čo máš doma. V každom prípade, LEGO je rýchla vianočná prvá pomoc.

2. Dvakrát strihaj, raz vešaj.

Predstav si zložený kus papiera, tam zastrihneš, inde spravíš cvak a keď to celé rozložíš, má to nejaký vzor. Tak toto sa dá zohnať v Star Wars verzii. Klikni tu na tento odkaz.

3. Čo je doma, to sa počíta.

Táto značne prepracovaná ozdobná technika je umelcami vysoko cenená, aj keď kritici ju neprijímajú veľmi ľahko. Spočíva v tom, že zoberieš akúkoľvek postavičku, ktorú máš doma a chceš ju vidieť visieť, omotáš jej okolo krku, nohy, alebo inej časti tela nejakú šnúrku, no a potom už len zavesíš. Rýchle a efektívne, že?

Mimochodom, to isté sa dá spraviť aj s konzolovými ovládačmi. A ak ašpiruješ na vianočného nindžu, figúrke najskôr narveš do hlavy háčik a šnúrku omotáš až okolo neho. Like a boss, chápeš.

4. Some assembly required.

Sú chvíle, ktoré obyčajnú šnúrka omotaná okolo figúrky nestačí. Vtedy si musíš vyhrnúť rukávy a z hĺbky šuflíka vyloviť lepidlo, ktoré tam schne od prvej triedy základky. Taktiež nožnice sa ukázali byť neoceniteľným pomocníkom každého vianočného kutila a bolo by vhodné ich pohľadať. Budeš asi potrebovať aj kartón alebo výkres.

Ak si trúfaš na ešte vyšší level, zožeň aj si ihlu a niť, prípadne si v mimoriadne kreatívnej chvíľke kúp farby alebo riadne fixky. A keď už v tom hobby shope budeš, nezabudni na háčik do hlavy, nech máš skutočne profi výzdobu.

5. Level Xmas Ninja

Kým si ostatní vystrihujú, ty máš doma modurit a nebojíš sa ho použiť. Vieš robiť s modelovacou hmotou a inými materiálmi to, čo Gandalf s fajkovým dymom. Žiaden tvar nie je pre teba problémom, iba ak výzvou. Si jednoducho awesome a my sa pred tebou hlboko skláňame. Budúci rok sa nám o vianočnú výzdobu staráš ty.

6. Na všetko ostatné je tu MasterCard.

Lebo nie vždy má človek čas a chuť vyrábať ozdoby.

A keď už zlyhá úplne všetko, zožeň si aspoň takúto čiapku. Tá ti určite spraví tú správnu vianočnú náladu. 🙂

xmas-ornament-startrek-spock-hat

Zdroj: Instantshift.com a hongkiat.com

 

Pridaj komentár