9 nezvyčajných sladkostí, ktoré potešia každého geeka

In Doctor Who, Geeky jedlo, Harry Potter, Star Wars by Evita KlimoLeave a Comment

Hardcore popkultúrny geek jedáva zo Star Wars taniera, pije z LOTR pohára, spí v Marvel obliečkach a na tričku má Batmana (vlož svojich obľúbených hrdinov). Pochopiteľne, takýto geek-hardkorák nemôže na Mikuláša dostať obyčajnú Študentskú pečať, to by bolo príliš mainstreamové. Preto sme dali dokopy zoznam, čo treba darovať na Mikuláša správnemu geekovi.

1. Nerdky

Malé cukríky, ktoré vyrába Willy Wonka Candy Company, by mal každý geek ochutnať aspoň raz v živote. Nie preto, že by boli tak nebesky dobré (chutia fajn, ale na zadok z nich nespadnete), ale preto, lebo sú to cukríky od Willyho Wonku. DUH!

Ak viete, kde sa dajú u nás kúpiť, dajte nám vedieť v komentároch. My sme ich kupovali v Barcelone za cca 2 eurá, dostupné sú aj online. Samozrejme, Wonka má toho v ponuke oveľa viac, ale s ostatným tovarom skúsenosti nemáme (a nič neznie tak cool ako cukríky s názvom NERDS).

7475318288_36399990e2_z

2. Fazuľky každej chuti

Tiež ste pri čítaní Harryho Pottera rozmýšľali, ako asi môžu chutiť tie Bertíkove fazuľky každej chuti (Bertie Bott’s Every Flavor Beans), napríklad taká sopľová? Dobrá správa je, že existujú a dajú sa jesť. Zlá správa je tá, že sopľový cukrík naozaj chutí ako sopeľ. A to ste ešte neochutnali zvratkovú príchuť!

Vo svete sú tieto cukríky k dispozícii pod názvom Harry Potter Bertie Botts Every Flavour Beans, u nás ich (kvôli autorským právam) dostanete pod názvom BeanBoozled. Cena sa líši podľa toho, odkiaľ cukríky beriete, ale mali by ste sa zmestiť do 4 eur.

fazulky

3. Čokoládový Darth Vader

Správnemu geekovi-hardkorákovi nedávame čokoládové figúrky Mikuláša, aj tak je to väčšinou len prebalený veľkonočný zajac ešte z minulého roka. Správnemu geekovi-hardkorákovi dáme radšej čokoládového Darth Vadera. Tohto síce odskúšaného nemáme, ale pevne veríme, že bude chutiť lepšie ako poľská p̶i̶…štandardná čokoládová figúrka.

Ak Darth Vader nie je to pravé orechové, čo rozbúcha srdce vášho geeka, Sweets So Geek ponúkajú aj iné výrobky. Pozrite si ich aktuálnu ponuku, do 4 dolárov tam zoženiete veľa vecí, napríklad aj TARDIS.

il_fullxfull.371542678_6o20
4. Star Wars lízatká

Tieto ochutené lightsabery potrebuje každý fanúšik Hviezdnych vojen. Už len preto, že to nie sú len obyčajné lízatká (áno, vieme, spisovne je to lízanky, ale nikto to tak nevolá). Fungujú aj ako baterka, takže keď si svoj lightsaber zlížete, ešte stále vám bude svietiť.

My ich kupujeme v Madmaxon shope za cca 2 eurá a za rovnakú cenu sme to našli aj na nete, len si k tomu prirátajte ešte poštovné.

INF1000002203

5. Star Wars mentolky

A ešte jedna sladkosť na tému Hviezdnych vojen, ktoré sú očividne u výrobcov cukríkov a iných pochutín veľmi populárne (alebo je najľahšie získať na to licenciu). Tieto mentolky sa vyrábajú v štyroch prevedeniach (Death Star, R2D2, Darth Vader a Stormtrooper) a sú super do kabelky/tašky a „na takové to domácí cmoulání“. Len pozor, Death Star a R2D2 nemajú zrovna vreckový formát. To len tak, aby si ľudia nemysleli, že sa až príliš tešíte, že ich vidíte…

Tieto cukríky si nosíme z takého malého geeky obchodu v Prahe, ale majú aj e-shop, tak to omrknite.

zeonminttinset2

 

6. PEZ Hobbitzies

Pamätáte si ešte časy, keď sme zbierali PEZ dispenzery? Ak svoju zbierku ešte niekde máte, vyhrabte ju a obohaťte o nové kúsky z hobitej kolekcie. Ak zbierku ešte nemáte, je najvyšší čas si jednu založiť. Alebo tieto dispenzery s cukríkmi kúpte svojmu drahému geekovi/drahej geekyni. Určite ich potešíte.

Túto sadu sme u nás nevideli, ale našli sme ju online na Candy Warehouse v prepočte za cca 20 eur. Je v nej 8 dispenzerov a 12 balíkov cukríkov. Ak viete, kde sa to dá kúpiť u nás, dajte nám vedieť v komentároch.

the-hobbit-pez-candy-dispensers-131663-im

7. Doctor Who čokoláda

Už to vyzeralo, že BBC nám nedopraje mikulášske sladkosti (napr. veľkonočných vajec majú strašne veľa), ale chvalabohu, Bon Bon Buddies to vybavili a k 50. výročiu seriálu vyrobili túto čokoládu. Ak vám neprekáža, že 50. výročie seriálu bolo pred rokom, na Amazone teraz whokoládu predávajú so zľavou.

chocco

 

8. Jelly Babies

Ostaňme ešte chvíľu pri Doctorovi Who. Viete, akú pochúťku s obľubou všetkým núkal 4. Doctor? A chcete vedieť, ako chutí?

Tak vyskúšajte Jelly Babies. Vraj tie od Bassetts sú originálne. U nás sme ich tuším ešte nevideli (prípadne skúste Marks&Spencer), ale na Amazone ich majú.

Jellybabies

 

9. Čokoládové LEGO

Jediné LEGO, na ktoré môžete stúpiť bez väčšej ujmy na zdraví. Na nete ich nájdete veľa. Väčšinou sú to ručne robené lízatká, okrem tohto. Tento LEGO set je od Truly Chocolates a je váš za 6,5 libier.

$_57

 

UPOZORNENIE: Pokiaľ v tejto chvíli nemáte oslintanú klávesnicu, niečo s vami nie je v poriadku a mali by ste navštíviť svojho lekára.

My už ju oslintanú máme, preto sa radšej ideme najesť a vy nám napíšte, či nám v tejto zbierke geeky sladkostí niečo nechýba a ak áno, tak kde to zoženieme. Mikuláš sa predsa rapídne blíži!

Pridaj komentár