9 vecí, ktoré musíte vedieť o novom Assassin’s Creede

In Hry by SpookyLeave a Comment

V stredu bolo ohlásené ďalšie pokračovanie série Assassin’s Creed. Veľkou novinkou bola zmena názvu z Victory na Syndicate, ale dej sa bude naďalej odohrávať v Londýne. Tu je 9 vecí, ktoré musíte vedieť o najnovšom pokračovaní tejto série.

1. Žiadne old-gen konzoly

Najnovšie pokračovanie Assassin’s Creed sériu sa už neobjaví na PS3 a Xbox 360, čo pre všetkých hráčov znamená menej problémov s optimalizáciou a snáď plynulejší chod hry. Hra sa teda objaví na PS4, Xbox One a PC.

1

2. Viktoriánsky Londýn roku 1868

Keď prvýkrát unikli informácie o Assassin’s Creede zasadenom do viktoriánskeho Londýna, ľudia si okamžite predstavovali, ako budú naháňať Jacka Rozparovača a budú sa pohybovať vo svete, ktorý sa nám pokúsil vykresliť The Order 1886. Ubisoft nás ale prekvapil a hru zasadil o dobrých 20 rokov skôr. Takže možno neuvidíme na uliciachležať pracujúce londýnske dievčatá s rozpáranými bruchami, ale určite sa dočkáme poriadnej dávky násilia. Toto je doba industriálnej revolúcie, kedy sa ukázali najväčšie rozdiely medzi nižšou a vyššou vrstvou spoločnosti. Obdobie, kedy obrovskú rolu zohrávali továrne, elektrina, telegrafné stĺpy a hlavne parné stroje a vlaky. Keď už je reč o vlakoch, môžete sa tešiť na špeciálnu DLC misiu nazvanú “Runaway Train”, ktorá sa podľa všetkého bude odohrávať na palube vlaku. Medzi zaujímavé dobové postavy budú patriť Charles Dickens a Charles Darwin, ktorí majú byť vaši spojenci.

2

3. Dvojica hrateľných postáv

Všetky šumy a dohady, ktoré kolovali po internete, sa potvrdili a konečne sa dočkáme plnohodnotnej ženskej hlavnej hrdinky (nie, stále sa neráta Avelin z AC: Liberation). V hre budete hrať za dvojčatá Jacoba a Evie Freyeovcov. Počas behania a plnenia vedľajších misií budete medzi nimi môcť prepínať, ako uznáte za vhodné. Bohužiaľ, počas hlavných misií si nebudete môcť vybrať, za koho chcete hrať. Jacob je ten horkokrvný súrodenec, ktorý uprednostňuje boj pred rozmýšlaním, Evie je tá, ktorá rozmýšľa dva kroky pred každým a uprednostňuje boj z diaľky. Obidvaja boli vychovaní rádom Assassínov a chcú bojovať proti templárom.

3

4. Nový spôsob dopravy

AC: Syndicate bude mať úplne nový systém dopravy. Áno, bude to systém z roku 1868, čiže všade sa dostanete kočmi. Najlepšie prirovanie je asi ku GTA, pretože koče tam nebudú len na pozeranie, ale budete mať svoj vlastný koč, alebo si môžete ukradnúť akýkoľvek na ulici. Potom sa s nim môžete naháňať, zapájať sa do oficiálnych, ale aj neoficiálnych závodov, alebo ich len rozbiť na malé triesky. Rozhodne sa nemusíte báť, pretože ťažný koník prežije aj sebeväčší náraz. Okrem toho budú koče slúžiť ako miesto na schovávanie sa pred nepriateľmi. Zatiaľ nebolo potvrdené, či budete môcť svoj vlastný kočiar nejakým spôsobom upravovať, ale rozhodne by to bol zaujímavý prídavok.

assassins-creed.0.0

5. Vystreľovací hák

Ak ste niekedy hrali niektorú z predchádzajúcich Assassin’s Creed hier, tak viete, že každá z nich obsahuje nekonečné množstvo striech, komínov a budov, po ktorých sa musíte šplhať. Našťastie, autori hry si vstúpili do svedomia a pridali možnosť vystreľovacieho háku, vďaka ktorému už nebudete musieť trpieť. Vystreľovací hák bude súčasťou vašej novej upravenej rukavice.

5

6. Nový a ešte rýchlejší spôsob boja

AC: Syndicate ponúkne nový a ešte lepší systém bojov. Nezostáva nám nič iné, iba dúfať, že tento raz sa to tvorcom skutočne podarí. Tí ho opisujú ako rýchly boj na veľmi blízke vzdialenosti. Pripravte sa na množstvo pästných súbojov alebo na veľmi rýchle boje s dýkami a krátkymi mečmi. Predsa len, je už rok 1868 a čerstvo založená metropolitná polícia by určite mala námietky voči mečom. Všetky zbrane, ktoré budete mať, musia byť kompaktné a budú sa musieť dať ľahko schovať. Do vášho arzenálu bude patriť Kukri, malá mačeta používaná hlavne v Indii. ďalej vrhacie nože, boxery na obidve ruky, aby pästné súboje mali predsa len lepší účinok, ale budete vlastniť aj revolver, ktorý sa určite hodí. Ak vám bude chýbať meč, nemajte obavu, Jacob nosí so sebou vychádzkovú palicu, v ktorej bude mať jeden schovaný. Okrem toho sa tešte na to, že v súbojoch budete môcť využívať okolie vo svoj prospech.

6

7. Vojna gangov

Londýn, v ktorom bude hra odohrávať, je plán rôznych gangov alebo syndikátov, a všetkým už je vopred jasné, že tie budú zohrávať veľkú úlohu. Naši dvaja hlavní hrdinovia budú stáť na čele gangu zvaného “The Rooks” (v preklade “Havrani”) a budú bojovať proti siedmim nepriateľským gangom a ich templárskym vodcom. Každý nepriateľský gang bude ovládať jedno územie a vy budete musieť sabotovať ich činnosť, obsadzovať ich úkryty a podrývať ich autoritu. Ak sa vám to podarí, tak sa vaše úsilie zmení na otvorenú vojnu gangov, v ktorej sa spustí obrovská bitka o územie.

7

8. Multiplayer? Aký multiplayer?

Ak ste dúfali, že tak ako Unity, aj Syndicate bude mať plne funkčný multiplayer a kooperáciu až štyroch hráčov, tak na to môžete rovno zabudnúť. Tvorcovia sa poučili a radšej túto zložku vypustili z hry úplne. Ubisoft svoje rozhodnutie podporil vyhlásením, že chcú spraviť čo najlepšiu a fungujúcu hru s otvoreným a žijúcim svetom. Sľúbili, že mapa Londýna bude väčšia o viac ako 30% oproti Parížu z AC: Unity. Osobne si myslím, že to taká škoda nebude, pretože po problémoch s kooperáciou a nezáživným multiplayerom si na ne nikto ani nespomenie.

8

9. Špeciálne verzie, kam sa len pozrieš

Ubisoft určite nezaspal a spolu s ohlásením hry na 23. októbra tohto roka ohlásil aj rovno niekoľko špeciálnych edícií, v ktorých hra vyjde. Okrem základnej krabicovej verzie sa môžeme tešiť na špeciálnu, gold, alebo zlatú edíciu, Rooks edíciu, Charing Cross edíciu a Big Ben edíciu. Posledné dve menované budú obsahovať figúrku a za spomenutie stojí, že Gold a Big Ben edície budú obsahovať aj Season Pass. Spolu s nimi rovno ohlásili aj dve príbehové DLC, prvé je The Darwin a Dickens Conspiracy a druhé The Runaway Train.

9

Tak čo, už sa tešíte na nový Assasin’s Creed?

 

Pridaj komentár