Aby bol súboj megabotov epický

In Crowdfunding, Tech by R@100Leave a Comment

Koncom roku 2014 sa na Kickstarteri objavil projekt na financovanie súbojov obrovských humanoidných robotov. Chceli takmer 2 milióny dolárov, no vyzbierali len zlomok. Tento neúspech ale nezastavil MegaBots od výroby aspoň jedného megabota. Keď bol hotový, zistili, že nie sú jediní, kto vyrobil megabota. A prišlo na jedinú logickú možnosť, vyzvať druhú spoločnosť na súboj.

A tak 30. júla 2015 americká organizácia Megabots s jedným veľkým robotom vyzvala japonskú spoločnosť Suidobashi na duel. Tento súboj sa má odohrať presne o rok na mieste, ktoré si Japonci vyberú.

Táto výzva prišla z čista jasna, ale výrobcovia robota Kuratas sa nenechali zaskočiť. Nedajú sa predsa zahanbiť Američnmi, keď mega roboti sú japonskou záležitosťou! Do týždňa prišli s odpoveďou a výzvu prijali a podmienky posunuli trošku ďalej, súboj bude na päste a posmešne žiadajú, nech MegaBot sprídu s niečím lepším ako to, čo majú teraz postavené.

MegaBots nezaháľajú, a tak zbierajú na kickstarteri peniaze na upgrade svojho robota na Mk.II, aby bol silnejší, rýchlejší, americkejší. Minimum, čo potrebujú, je pol milióna dolárov, ale komplet upgrade by stál až 1,5 mil. Na pomoc s vylepšeniami si prizvali poradcov z DARPA (systém na balanc), z NASA (bezpečnosť pilota), Myth Busters (dizajn), BattleBots (výzbroj),  dokonca aj Hollywoodu (paintjob). Treba spomenúť spoločnosť Autodeskt, ktorá podporuje tento projekt už od Mk.I.

Ako odmenu za podporu projektu, okrem toho, že o rok uvidíš epický súboj megabotov na päste, tak za $10 (+ $3) dostaneš nálepku MegaBots. Za $12 si v hre Robocraft budeš môcť zahrať s Mk.II. Vyššie ceny obsahujú concept art, tričká, návštevu centrály, 3D miniatúru, alebo sa za $1000 môžeš v robotovi zviezť ako spolujazdec.

Pridaj komentár