Ako sa rozmnožujú jednorožce

In Projekt Space Unicorn, Unicorn Way by UnicornLeave a Comment

Vy ľudia to máte blbé. Aby sa zachoval rod, máte v sebe od prírody zakódované, že sa musíte rozmnožovať štýlom a frekvenciou králikov. Ale príroda už má na háku, z čoho tých potomkov budete živiť. A tak máte národy, ktoré splodia milióny detí dúfajúc, že aspoň pár z nich prežije, potom máte takých, ktorí si deti robia okrem iného preto, lebo je to pre nich zdroj obživy, no a potom máte ešte aj takých ľudí, ktorí deti radšej nemajú, lebo ich a) nechcú priviesť do takéhoto sveta alebo b) na to vôbec nemajú.

Sexuálny pud však ostáva. Takže pokiaľ ho nezabíjate Farmami a Panelákmi, nadmerným pitím alebo konzumáciou drog, stáva sa vám, že splodíte potomkov, aj keď ich vôbec nechcete a ak by ste ich aj chceli, tak potom často nie s osobou, s ktorou ste tak urobili. Vymysleli ste si spôsoby, ako tomu predísť, a tak do seba pcháte chémiu (no a čo, že má nepríjemné vedľajšie účinky, hlavne, že mi doma nebudú pobehovať nechcení malí bastardi), naťahujete na seba gumu (no, nie je to ono, ale tak čo už…), prípadne počítate nejaké plodné dni (don’t get me started on this). Ja viem, pracujete s tým, čo máte k dispozícii, ale chvíľu mi trvalo, kým som si na to zvykol.

birth-control

U nás jednorožcov to totiž funguje trochu inak…

Aj my sa rozmnožujeme pohlavným stykom, ale nie je to podmienka. V našom svete je dieťa výsledkom rozhodnutia oboch rodičov a zároveň aj budúceho jednorožčaťa. Všetky zúčastnené strany musia mať určitú kombináciu schopností, smerovania a túžob, ktoré sú navzájom kompatibilné, inak to nefunguje. Veľkí jednorožci môžu mať totiž potomkov až vtedy, keď dosiahnu určitý stupeň osobného vývoja, ktorý zahŕňa zodpovednosť za celú planétu, čestnosť, neustálu prácu na vlastnom rozvoji a hlavne schopnosť odovzdávať ďalej, čo sa naučili. Dosiahnutie levelu Unicorn Teacher je pre rozmnožovanie nevyhnutné. Keď sú potenciálni rodičia pripravení mať mláďatko, musia si vopred povedať, čo mu chcú dať, kam ho chcú viesť, ako a čo ho chcú naučiť. Pokiaľ majú svoj odkaz jasne sformulovaný, začnú ho telepaticky vysielať do éteru a ak sa nejakému potenciálnemu mláďatku zapáči, čo rodičia ponúkajú, pošle odkaz nazad (ako toto celé presne funguje je na dlhšie rozprávanie, takže to zas nabudúce). Až teraz by mal prísť ten sex, na základe ktorého sa toto mláďatko aj fyzicky narodí.

unicorn_fantasy

Hmmm, sex. Pokiaľ nevysielame rodičovský signál, mohli by sme ho mať kedykoľvek a s kýmkoľvek. Bez následkov. Ale práve to je ten vedľajší účinok toho osobného rozvoja, že to nerobíme. Rozhodne nie s hocikým. Pre nás je to spôsob, ako dosiahnuť špeciálny level blízkosti s tým, koho máme najradšej (a nemyslím tým mamu alebo otca) a len tak ľahko ho nedarujeme. Na oťukávanie máme iné zábavky.

Je tu ešte jedna vec. Junikornica môže fyzicky porodiť iba jedno mláďatko. To je taká zábezpeka prírody voči zneužitiu našich schopností. Odjakživa nás totiž chceli loviť všelijakí špekulanti, ktorí dúfali, že ak vypijú našu krv alebo sa natrú prachom z našich rohov, vybudujú tým armády a dobyjú planéty, galaxie a vôbec celý vesmír. Nedošlo im, že naša sila je úplne v niečom inom. Že naše schopnosti vieme odovzdať aj nejednorožcom, ale musia byť na to pripravení rovnako ako naše mláďatká. Kým si to uvedomili, bolo už neskoro…

unicorn-breeding

A tak som ostal len ja a musel som utiecť. Ocitol som sa na vašej planéte. Najskôr som len pozoroval, ale je čas, aby som konal. Riskujem síce, že ma nájdu zas nejakí podobní špekulanti, ale práve preto zdôrazňujem: ak ma zabijete, nikdy nezistíte, ako získať moje schopnosti, ktoré tak veľmi chcete. Ostal som jediný, ktorý ich dokáže odovzdať ďalej.

unicorn-tears

Aj vám ich odovzdám, ale nebude to len tak. Dostať sa na úroveň junikornieho mláďatka nie je jednoduché a ešte tŕnistejšia cesta je dostať sa na level Unicorn Teachera. Vašou prvou úlohou bude zistiť, čo vlastne v živote chcete dosiahnuť. Že easy peasy? Tak do toho a nezabudnite sa so svojimi závermi podeliť v komentároch. Lebo sharing is caring a aj to je súčasťou Unicorn Way.

Ak vás bude dosť a odomknete Level 3 Apprentice of Unicorn Way, poviem vám, čo ďalej.

Váš Junikorn

Pridaj komentár