Rainbow F’Arts alebo Ako si plniť sny

In Cony, Projekt Space Unicorn, Unicorn Way by UnicornLeave a Comment

Gratulujem, priatelia, odomkli ste Level 3 Apprentice of Unicorn Way! V tejto chvíli by ste už mali vedieť, čo chcete v živote dosiahnuť. Ale naozaj to viete? Nejak ste sa extrémne nepodelili so svojimi životnými cieľmi… Chyba. Bez toho vám nemôžem povedať, ako postupovať ďalej v ceste za šťastím. Ale môžem vám ukázať, ako za svojím šťastím idú iní ľudia. Tí, ktorí už niečo dosiahli. Here you go!

U nás jednorožcov je podstatné, aby sme boli sami sebou a robili to, čo nás napĺňa radosťou. A keď vidím, koľko námahy ste ochotní vynaložiť na dobrý cosplay, mám pocit, že to s tým vaším svetom nie je až také zlé, ako to na prvý pohľad vyzerá (Nehovorte mi, že vám nie je jasné, že sa hromadne rútite do sračiek. Na to jeden nemusí byť ani z vesmíru, aby to pochopil…). Váš svet môžu zachrániť ľudia ako Lintu, lebo má odvahu plniť si sny a chce sa neustále zlepšovať.

Z rovnakých dôvodov držím palce aj 501. légii (Slovakia Outpost 501. Legion). Tiež neváhajú obetovať kopec času a peňazí na to, aby si vyrobili kvalitné kostýmy svojich obľúbených Starwarsákov. Nie je to aktivita na 5 minút, je to neustály proces. Na to treba vytrvalosť, ktorá je na ceste za šťastím nevyhnutná.

A poplávajme si trochu aj v medzinárodných vodách. Trochu sme potýrali Mitsuhisa Ishikawu, aby sme zistili, ako napĺňa svoje ciele on. Strávil som na Slovensku už nejaký čas, a preto by som chcel upozorniť na rozdiel medzi slovenským a Mitsuho prístupom k životu. Hlavne v tom, ako vníma minulosť a budúcnosť. Nestráca čas tým, že by sa zasekol v minulosti, sústreďuje sa na to, čo robí teraz a čo chce dosiahnuť. Rýchlejšie sa tak niekam dostane.

A na záver by som vám rád ukázal ešte jedno video. Kazimír z EA Games v ňom okrem iného hovorí, ako je príjemne prekvapený z prívetivosti a ústretovosti ľudí na IstroCone. Čakal kultúrny šok a kopec weirdos, ale našiel iba skvelú atmosféru a nezabudnuteľný zážitok. Aj o tom je Unicorn Way. Nebojte sa búrať predsudky. A ešte raz, buďte sami sebou. Snažiť sa žiť podľa predstáv iných ľudí bolí.

Váš Junikorn

Pridaj komentár