Akých hrdinov chceš vidieť na SlavCone 2015?

In Cony, Fantasy, Pozvánky, Sci-fi by Evita KlimoLeave a Comment

“Au! Sss… sykne hrdina, opráši sa a ide ďalej. Práve schytal guľku alebo ranu mečom, ale to je pre hrdinu len taká drobnosť. Aspoň tak to vyzerá v knihách či na plátnach kín. Je to aspoň trocha reálne, či je to celkom pritiahnuté za vlasy?”*

Ako vlastne vyzerá taký hrdina?

To sa dozvieš už tento víkend, ak prídeš 22.-24. mája do DK Lúky na festival SlavCon. Tohtoročná téma je Hrdinovia v nás a naznačuje, že nie každý hrdina je nepriestrelný čávo s postavou Thora a silou Hulka a nie každá hrdinka je sporo odetá deva s postavou Power Girl a schopnosťami Black Widow alebo Scarlet Witch.

Ak ťa baví história, mytológia, fantasy, sci-fi a hry, budeš sa na SlavCone cítiť ako doma. A ak prídeš v kostýme, získaš 2 body pre Chrabromil (alebo pre svoju fakultu – hlás sa u svojho prefekta. Ak ešte do žiadnej fakulty nepatríš, prihlás sa na Víkend na Rokforte v piatok na konzultáciách s triediacim klobúkom. Ak nestíhaš, don’t panic, prihlásiť sa môžeš počas celého víkendu u ľubovoľného prefekta, ktorý ti dá potrebné veci.).

Pokiaľ si budeš potrebovať oddýchnuť od čarov, prednášok a workshopov, zastav sa u nás v Space Unicorn kútiku. V sobotu a v nedeľu donesieme kopec komiksov (napíš nám do komentárov, ak máš zálusk na niečo konkrétne, donesieme ti tvojich obľúbených hrdinov) a budeme mať brutálny výpredaj tričiek. Neboj, prinesieme aj nejaké odznaky, nálepky, a hlavne Cards Against Humanity, spoločensky najnekorektnejšiu hru na svete! Tú si musíš zahrať aspoň raz v živote.

Fotky zo SlavConu. Sú síce len mobilové, ale sú naše a my ich máme radi. Hádam sa budú páčiť aj vám. 🙂 Veselo lajkujte, zdieľajte a tagujte, koho poznáte, nech sa fotky dostanú k tým, ktorí na nich sú.

Posted by Space Unicorn on Monday, April 28, 2014

Aký program ťa čaká?

Kompletný program nájdeš na webe SlavConu, ale ak sa ti zdá, že je tam na výber príliš veľa dobrých vecí (nezdá, je to tak), možno ti pomôžu naše odporúčania.

Piatok

slavcon piatok

Sobota

Fúúha, toto by bol extrémne náročný výber! Nevieme vybrať pár odporúčaní, takže sme unicornovu hlavu pricapili všade tam, kam by sme šli, keby sme mali časovrat. Hmm, mať tak časovrat…

slavcon sobota

Nedeľa

To sa nehrá! Vybrať pár najlepších tipov je takmer nemožné. Skúsili sme to, ale dopadlo to podobne ako so sobotou. My chceme časovrat!

slavcon nedela

 

Je toho na teba veľa? Tak si to zhrňme:

1. Príď cez víkend na SlavCon.
2. Zahraj sa na čarodejníka s Víkendom na Rokforte.
3. Zastav sa v Space Unicorn komiksárni.
4. Uži si víkend. Určite stretneš veľa skvelých ľudí a dozvieš sa množstvo zaujímavých vecí.

Vidíme sa v piatok večer na Offtopicu a v sobotu a nedeľu v Space Unicorn kútiku.

Dovtedy nám napíš do komentárov, akého hrdinu chceš stretnúť na SlavCone 2015. Môže to byť komiksová postavička, o ktorej si chceš prečítať viac, historický hrdina, o ktorom sa chceš dozvedieť niečo nové, alebo osoba, ktorú stretávaš len na conoch, ale je pre teba tajným vzorom. Lebo hrdinom môže byť každý z nás.

*Hrdinovia bez bolesti – Lívia Hlavačková (prednáška v piatok o 20:00 v miestnosti C17)

 

Pridaj komentár