Army of Darkness vs Hack/Slash: Keď muž stretne ženu

In Komiksy, Recenzia by KeramLeave a Comment

pcs_1-1389524524Ak máte radi hororové komiksy, tak vám určite netreba predstavovať Tima Seeleyho. Ten sa zapísal do podvedomia čitateľov neo-zombie príbehom Revival, upírskou minisériou Ex-Sanguine a najmä masakrálnou ságou na pokračovanie, Hack/Slash. Hlavnou postavou poslednej menovanej série bola Cassandra „Cassie“ Hacková, atraktívne a drsné dievča, ktoré sa rozhodlo, že bude loviť zabijakov (takzvaných slasherov).

pcs_1-1389524508Dlho sama nevydržala a pridal sa k nej Vlad, veľký, svalnatý a mierne deformovaný muž, ktorý má na tvári nasadenú plynovú masku a vie to s nožmi. Táto dvojica sa nebojácne presekávala slashermi v sériách na pokračovanie, minisériách, one-shotoch a špeciáloch. Ale všetko dobré sa raz musí skončiť a tak Cassie dala zbohom čitateľom. Aspoň na istý čas. Teraz sa k nám vracia a spolupracuje s jedným z najlepších expertov na boj so zlom.

pcs_1-1389524476Cassie je na dôchodku a pokúša sa užívať si voľno so svojou priateľkou. Ale veľmi jej to nejde a to, čo malo byť rande, skončí ako krátka a rýchlo ukončená večera. Keď sa dvojica krásavíc vráti domov, Cassie si všimne, že pred ich domom stojí auto, ktorého dvere sú poznačené ryhami od mačety. To je dostatočný dôvod na to, aby sa Cassie vkradla do domu a nakopala zadok narušiteľovi. Po krátkej konfrontácii zisťuje, že „narušiteľ“ je legendárny jednoruký bojovník so zlom, Ash Williams.

pcs_1-1389524464Ten navštívil Cassiin domov z jediného dôvodu: zaviedla ho tam stopa. Niekto totiž vzal mocnú Knihu smrti (Necronomicon Ex Mortis) a začal z nej predávať stránky bohatým excentrikom. Cassie si dá dve a dve dokopy a uvedomí si, že za všetkým je opatrovateľka dieťaťa jej frajerky. Ale tá sa už “zabijačky zabijakov” a jednorukého fešáka nemusí báť. Úplne podľahla zlu knihy a túži po jedinom: prehltnúť duše svojich budúcich obetí. Krviprelievanie a hláškovanie môže začať.

pcs_1-1389524440Tento crossover mal Seeley v hlave viac než rok, ale musel počkať na správnu chvíľu. Tá nastala po ukončení série Hack/Slash. Navyše čitatelia o stretnutie dvoch legendárnych zabijakov monštier prosili. Teraz sa dočkali a po prvých štyroch číslach musím povedať, že to stojí za to. Cassie vo svojej vlastnej sérii fungovala dobre, ale monštrózny Vlad ju držal na uzde. Bez Vlada ju už nič nebrzdí a môže povoliť uzdu svojmu egu a cynizmu.

pcs_1-1389524433Cassie a Ash sú ako dobre naolejovaný stroj na zabíjanie a obaja sa pekne dopĺňajú. Či už hláškami, alebo masakrovaním posadnutých, maniakálnych, mini a iných ľudí. Chémia medzi hlavnými postavami je absolútne perfektná a ak ste náhodou nikdy nepočuli o Cassie Hackovej alebo Ashovi Williamsovi (Deaditov na vás!), nemusíte mať obavy. V prvom čísle je zhrnutá celá kariéra tejto rozmanitej dvojice.

pcs_1-1389524424Čo sa týka kresby, tak tú dostal na starosť Daniel Leister (Grimm Fairy Tales, Bionic Woman). Jeho kresba je štandardná a ničím výnimočná, no nijako neurazí. O obálky sa postarali Stefano Caselli (Secret Warriors), Tim Seeley a Ben Templesmith (30 days of Night).

Army of Darkness vs Hack/Slash je perfektná záležitosť pre každého, kto sa chce pobaviť a kto má rád filmovú trilógiu Evil Dead Sama Raimiho. Tento komiks je ultrabrutálny, ultrakrvavý a ultrašialene zábavný. Ak ste si niekedy chceli prečítať komiksové dobrodružstvá Asha Williamsa, teraz máte šancu.

Pridaj komentár