Bodaj by tých teroristov 72 „panien“ syfilisom nakazilo! Či?

In Editoriál by Evita KlimoLeave a Comment

Bodaj by tých teroristov 72 „panien“ syfilisom nakazilo! Bodaj by im penisy odpadli a gule sa zauzlili! Bodaj by… Ech.

Včera 3 maskovaní muži vtrhli počas porady do redakcie satirického týždenníka Charlie Hebdo, vytiahli kalašnikovy a zastrelili 12 nevinných ľudí. Časť zamestnancov sa ukryla na streche, ale nie všetci mali také šťastie. Francúzsko prišlo o jedných zo svojich najlepších karikaturistov a šéfredaktora, ktorý sa nebál robiť si srandu z vecí, ktoré si to zaslúžili. Georges Wolinski (✞80), Jean Cabut (✞76), Bernard Verlhac (✞57), Stéphane Charbonnier (✞47) a aj vy ostatní, nech vám je zem ľahká.

Keď som počula, čo sa stalo a prekonala prvotný WTF šok, začala som nadávať. Najskôr na teroristov, potom na chudákov moslimov a potom už len tak všeobecne. Nieže by som im to naozaj priala, ale premohla ma chvíľková frustrácia z toho, že v dnešnej dobe je niekto schopný zabiť kvôli obrázku. Kvôli srande. Čo ak sa aj u nás nájdu vypatlanci, ktorí sú schopní toho istého? Shooty, maj sa na pozore! Vlastne všetci sa majme na pozore! Veď aj my dennodenne zdieľame vtipné obrázky… Tu sa už nebavíme o pár jedincoch, ktorým nešťastne preplo v hlave a výsledkom bol jednorazový masaker (čo je, nepochybne, tiež obrovská tragédia), tu sa bavíme o organizovanej snahe umlčať niekoho, kto poukazuje na absurditu tohto sveta a jeho dogmatických ideológií. Tu sa bavíme o tom, že niekto sa ZAS snaží zabiť slobodu v mene náboženstva!

Nadávky, vyhrážky a ani žiadne „bodaj by“ však situáciu nevyriešia. Jediné, čo teraz môžeme urobiť, je pokračovať v posolstve redakcie Charlie Hebdo a robiť si srandu z tých, ktorí si to zaslúžia. Nech tí, ktorí včera zomreli, nezomreli až tak úplne zbytočne.

Takže tu sú tie karikatúry, ktoré dokázali bigotov vytočiť natoľko, že kvôli nim zabili. Zdieľajte ich, nech teroristi vidia, že sa ich nebojíme, ale smejeme sa z ich hlúposti a obmedzenosti. Nič iné si ani nezaslúžia.

o-100-LASHES-570

100 rán bičom, ak neumrieš od smiechu!

o-OVERWHELMED-570

Je ťažké, keď ťa milujú idioti.

o-VEILED-570

Charlie Hebdo musí byť zahalený! (Tu je možno chyba v preklade, opravte ma, ak áno.)

Nedotknuteľní 2

V novom roku najmä veľa zdravia. Váš Al-Bagdádí. Tento tweet vyšiel von len pár minút pred útokom na redakciu Charlie Hebdo.

o-GAY-PROPHET-570

Láska je silnejšia ako nenávisť.

Zdroje: Huffington Post  a Sme.sk

BTW, toto sú tí jedinci bez zmyslu pre humor, ktorí boli obvinení, že majú celý masaker na svedomí. Najmladší Hamyd Mourad (18) sa na polícii prihlásil sám, aj keď tvrdí, že je nevinný a celý deň bol v škole. Vraj prišiel preto, lebo svoje meno videl v novinách. Polícia teraz pátra po 2 bratoch menom Chérif a Said Kouachiovci (32 a 34), ktorí sú podozriví zo spáchania tohto ohavného činu.

monsters

Zdroj: BBC.com

JE SUIS CHARLIE.

Mimochodom, karikatúra na titulke je od Joepa Bertramsa z Holandska. Viacero krajín zareagovalo na masaker v Charlie Hebdo novými karikatúrami. Ak ich chcete vidieť všetky, Denník N ich má pekne pokope.

Ak ste aj vy niečo nakreslili na túto tému, postnite svoje obrázky do komentárov pod tento článok.

Pridaj komentár