Myslíte si, že iba čudáci hrajú videohry? [FULL MOVIE]

In Filmy, Made in Slovakia by Evita KlimoLeave a Comment

Linku na celý film v slovenčine a angličtine nájdete na konci článku

Vyzerá to tak, že v poslednej dobe sa nám to naše Slovensko začína nejak kreatívne prebúdzať. Možno sme už dosiahli takú mieru frustrácie, že si ju potrebujeme niekde kompenzovať, možno to len my momentálne vnímame intenzívnejšie, keďže vďaka Unicornovi stretávame kopec šikovných a zaujímavých ľudí… Neviem. Jediné, čo viem je, že nech už je príčina vašej kreativity akákoľvek, jej výsledkom sú často výstupy, za ktoré sa nemusíme hanbiť ani v zahraničí. Nedávno tak vznikol sandmanovský film Orfeova pieseň, dnes si predstavíme Cestu hrdinu, dokumentárny film o hráčoch MMORPG.

Heňa z Brlohu vie o hrách fakt veľa

Heňa z Brlohu vie o hrách fakt veľa

Cesta hrdinu je dokument, v ktorom budeme skúmať pozitívny vplyv hrania video hier na osobnosť hráča, prejdeme si cez rôzne štádiá hráča a popri tom všetkom budeme sledovať, ako sa hráčova osobnosť mení. Budeme mať možnosť počuť výpovede minulých, ale aj súčasných hráčov, ich skúsenosti s komunitou a pocity z hrania. Ďalej sa s nami o svoje názory a skúsenosti podelia nielen tvorcovia hier, ale aj odborníci zaoberajúci sa hráčmi a hraním počítačových hier.Tento film už svoju predpremiéru mal v marci na Game Spote v The Spote a ak ste mali tú česť sa tam ocitnúť, prosím, podeľte sa s nami o svoje dojmy v komentároch. Ak nie, nezúfajte, dokumentárny film Cesta hrdinu bude mať svoju oficiálnu premiéru 3.6.2014 o 18.30 v kine Lumiére v Bratislave. Po premietaní filmu bude nasledovať panelová diskusia o problematike.Srdečne vás týmto pozývame, aby ste sa k nám pridali a prišli na premiéru. A aby ste teda vedeli, na čo sa môžete tešiť, tu je trailer:

A ešte pikoška, autorom scenára a zároveň režisérom je Michal Božík a študuje psychológiu. Michal venoval tejto téme bakalársku prácu, ale nik nevedel, o čo ide, tak sa rozhodol ukázať hry a MMORPG ľuďom, ktorí o nich nevedia absolútne nič. A my sa tešíme, čo ukáže nám, ktorí o hrách čo-to vieme. 🙂

Samozrejme, pre viac aktuálnych informácií sledujte hrdinské fejsbúčiky alebo Twitter @heros_journey.

Cesta hrdinu bude mať aj anglickú verziu, ktorá sa práve pripravuje, takže for English speaking fans, here is the Hero’s Journey FB page and of course, the trailer:

Ak ste nestihli premiéru, nezúfajte!

Cestu hrdinu si odteraz môžete pozrieť aj tu:

Good news, everyone, the English version is here! 🙂

Pridaj komentár