Čo majú spoločné Cumberbatch a Bale?

In Filmy by Marcel KlimoLeave a Comment

Benedict Cumberbatch (The Hobbit, Sherlock, Star Trek into Darkness) a Christian Bale (Dark Knight Trilogy, American Psycho) majú spoločnú jednu vec. Obaja sa tento rok objavia ako známe historické postavy (ak teda považujeme aj postavy z Biblie za naozaj historické).

Christian Bale sa objaví ako Mojžiš vo filme Ridleyho Scotta, ktorý príde do kín 12. decembra 2014. Dúfajme, že dopadne lepšie ako minuloročný Konzultant alebo rozporuplný Prometheus. Tu je zatiaľ prvá fotka z očakávaného filmu Exodus, kde si Bale zahrá popri Joelovi Edgertonovi (Ramses), Sigourney Weaver (Tuya), Johnovi Turturrovi (Seti), Aaronovi Paulovi (z Breaking Bad) a Benovi Kingsleym.

Exodus

Benedicta Cumberbatcha zase uvidíme vo filme The Imitation Game, kde si zahrá matematika a počítačového génia Alana Turinga, ktorý pomáhal dešifrovať nemecké správy počas druhej svetovej vojny a neskôr sa venoval práci na prvých počítačoch. Taktiež položil základy umelej intelegencie a jeho nápady a princípy sa používajú dodnes. Bohužiaľ, bol odsúdený britskou vládou za to, že miloval niekoho, kto mal rovnaké pohlavie ako on. Jeho trestom bolo “liečenie” ženskými hormónami, ktoré spôsobili impotenciu a nárast pŕs. O dva roky neskôr spáchal samovraždu. Za odsúdenie získal oficiálnu “kráľovskú milosť” tieto Vianoce. Alana nám to už nevráti, ale aspoň tento film poukáže na život a dary, ktorý dal ľudstvu tento unikátny a zaujímavý človek. Tu je prvý obrázok z filmu, ktorý by sa mal dostať do kín koncom roku 2014.

imitation_game1

Pridaj komentár