Čo som sa naučil od svojho syna za ostatný mesiac 1

In Stopárov sprievodca životom by Pete SaltLeave a Comment

Dospelí sa majú od detí čo učiť. Syn začína sám chodiť bez toho, aby potreboval držať za ruku. Krôčiky sú to malé, ale keby sa každý z nás učil tak rýchlo, svet by bol oveľa krajší. Čo ma však za ostatný mesiac najviac naučil, je tešiť sa z maličkostí.

My dospelí často zabúdame na drobnosti a riešime nepodstatné a veľké veci.

Teším sa z toho, že som videl drozda, ako požiera nevinnú dážďovku, je to znak toho, že svet ešte stále funguje, ako má. Teším sa z nového puku na jabloni, pretože viem, že budeme mať čo jesť. Teším sa z prítomnosti ľudí, s ktorými mi je dobre, pretože zajtra tu už nemusia byť.

Dokonca sa teším aj z toho, keď mi niečo nevyjde, pretože to je šanca urobiť to nasledujúci raz lepšie!

Mať radosť z vecí okolo seba sa nedá vždy. Občas príde trápenie, stres, zranenie. Pokiaľ však človek vidí v týchto veciach malé pozitíva, pokiaľ sa naučí tešiť z maličkostí, všetko trápenie rýchlejšie pominie, bolesť skôr odznie a stres si budete vychutnávať.

Uvedomujem si, že môj čas na tomto svete je obmedzený. Nemám čas strácať každú minútu svojho života riešením vecí, ktoré mňa a moju rodinu neposunú dopredu, ďalej. Každý si zaslúži to, čo má, pretože to je výsledok jeho snaženia. Nechám rád susedovi jeho drahý dom, jeho dve kozy alebo to, že chodí vyberať kontajnery. Každý si je strojcom vlastného osudu. Pokiaľ sa budem tešiť z vecí, ktoré majú pre mňa význam, život bude oveľa hodnotnejším.

Nepáči sa mi, že ľudia sa nevedia tešiť nie z maličkostí, ale z čohokoľvek pekného. To dokážem však zmeniť len tak, ak zmením sám seba a pôjdem príkladom pre okolie. Iba tak zmením svet.

Ja sa idem tešiť, poďte sa aj vy.

Pridaj komentár