Derren Brown: Apocalypse

In Filmy, Recenzia, Seriály, Yablkove filmové t(r)ipy by yablkoLeave a Comment

Derren Brown je britiš iluzionista, hypnotizér a všeobecný magic the gathering. A robí TV spešls, čo nie sú ani filmy, ani seriály, a preto sú špeciálne.

V Apocalypse si vyhliadol flákača, ktorého život vedie akurát tak od postele ku gauču a rozhodol sa nakopnúť ho k snahe “dosiahnuť svoj potenciál”. A všetci samozrejme vieme, že najlepší spôsob, ako na to, je nafingovať zombie apokalypsu. Tak.

whaaaaSteven má 21, v piatok sa ožiera s kamarátmi a keď nie je piatok, váľa prdel pred telkou. Ako tvoj najnudnejší kamarát. Nie je somár, je len trocha stratený. Kúsok sebecký. Ždibec nepripravený brať zodpovednosť. Derren Brown pre neho za pomoci asi 200 hercov a creepy stalkovania (OPPA TEAM EDWARD STYLE) prichystá mentálny prekážkový beh, ktorý má Štefanovi pomôcť tieto bariéry prekonať.

Naučí sa veci, ku ktorým všetci skôr či neskôr prídeme, akurát Števo je prinútený dospieť do rytmov konca sveta, za 2 dva dni a utekajúc pre zombíkmi. Happy times!

Nechcem vyzdrádzať viac, než je nutné. Pozrite si to. Oba diely sú k videniu na youtube, aj keď neviem ako je to s titulkami, takže sa všetci rýchlo naučte po anglicky!! Dávam vám 12 minút. Ok. Už? Oi, mates! Something Britiš this way comes:

A ešte:

Sci-fi je naj, keď obalí skutočné ľudské príbehy do techno-pozlátka, keď aj napriek laserom a zombie-apokalypso-vírusom neprichádza o emociálnu rovinu. Keď zostáva o skutočných veciach, len v zdramatizovanom prostredí. A tu chlapec teda o drámu nemá núdzu.

Apocalypse je určite šľachetný koncept a je kvalitne zrealizovaný. Je to zábava aj všetko, otázkou zostáva, nakoľko je čo z toho skutočné. Nakoľko je pod ilúziou Steven, nakoľko my.

Do istej miery je to ale otázka zbytočná, pretože kvalite nápadu realizácie to neuberá. Zopár momentov je prinajmenšom diskutabilných, jediné, na čom však skutočne záleží, je veriť, že chlapec o ničom nevedel. A tomu som veril. Takže odlož skepsu a believe, bruv!

Pridaj komentár