Fantázia sa stala skutočnosťou. Šikovní Slováci vymysleli čarovný prútik.

In Crowdfunding, Tech by R@100Leave a Comment

Na Kickstarteri je nový projekt od slovenských autorov. Nie je to lietajúce auto, ale niečo podobne magické – čarovný prútik Maguss ako z Harryho Pottera. Môžeš ním čarovať, bojovať s protivníkmi, ochraňovať svojich spolubojovníkov a získavať skúsenosti.

Ako to teda funguje? Aby nedošlo k nejakému úrazu, nepoužívajú sa skutočné kúzla, ale za všetkým stojí inteligentná elektronika. V prútiku je IR vysielač a senzor pohybu, v odznaku pripnutom na hrudi je prijímač a vo vrecku máš mobil. Pohybom ruky pošleš kúzlo smerom k oponentovi (jeho odznaku), mobilná aplikácia zaznamená zásah, pošle info na server a z tvojho mobilu sa pošle info o pohybe paličky (teda kúzle). To všetko sa vyhodnotí a mobil ti povie, akým kúzlom a za koľko si niekoho zasiahol. Magické, že?

Ako to využiješ v praxi?

Hra má viac režimov. Pri prvom tréningu postavíš prijímač pred seba a môžeš si nacvičiť kúzla, aby ti šli v akcii tak ľahko ako Voldemortovi “Avada Kedavra”. Svoje skúsenosti si najlepšie otestuješ v dueli s iným hráčom, napríklad na LARPe, kde sa časom budú dať upravovať kúzla a ich nastavenia (aj takto sa dá obísť to, že nemôžu použiť kúzla z Harry Pottera, ale ak to bude vytvorené používateľom, tak by to nemal byť problém, yay :))

Ak sa podarí dosiahnuť prvý stretched goal, do hry sa zakomponuje komplexný mód inšpirovaný RPG. Budeš sa postupne učiť nové kúzla, levelovať sa, plniť questy a podobne.

A teraz odmeny za podporu projektu. Štandardný balíček – prútik, odznak (prijímač) a prístup do aplikácie na web spolu so základnou sadou kúziel dostaneš za 80€ (+ 20€). Ak chceš trochu viac, priplať si za prémiový balíček (110€ + 20€) a dostaneš ručne vyrobenú drevenú paličku a budeš si môcť rezervovať meno v hre, aby ti ho nikto nezobral.

Odmeny by sa mali rozosielať v decembri, tak to môže byť pekný vianočný darček. Ak sa to neoneskorí

Pridaj komentár