Fašisti a hákové kríže v Amerike [TIP NA SERIÁL]

In Seriály by Marcel KlimoLeave a Comment

Ak milujete altenatívnu históriu, tak sme pre vás objavili skutočnú lahôdku. Amazon sa totiž rozhodol vyprodukovať pilotnú epizódu seriálu podľa rovnomennej knihy The Man in the High Castle od Philipa K. Dicka (UbikDo Androids Dream of Electric Sheep?, Scanner Darkly). Seriál sa odohráva v roku 1962 v alternatívnom USA, v ktorom vládne nacistické Nemecko a imperialistické Japonsko. Hitler žijúci v Európe je údajne na sklonku života a jeho nástupníci bojujú o moc po jeho smrti.

Man_High_Castle_(TV_Series)_map

Príbeh začína v New Yorku, ale v priebehu pilotu sa dej hýbe dopredu aj vo San Franciscu a tzv. neutrálnej zóne.

New York

Už samotná úvodná sekvekcia je skvelo spracovaná a nastavuje tón celému seriálu (hudba v pozadí je spomalená verzia pesničky Edelweiss zo Sound of Music):

Amazon funguje trochu inak ako ostatné produkčné štúdiá. Napriek tomu, že seriál produkuje Ridley Scott, Amazon vždy najprv investuje iba do vyprodukovania pilotu a potom čaká na reakcie od divákov a kritikov. Zatiaľ dostal seriál prevažne veľmi pozitívne ohlasy a na Rotten Tomatoes má pilot až 94%. Pravdepodobne sa teda dočkáme aj dokončenia série.

Pilot si môžete pozrieť na Amazone (ak žijete na správnom mieste na svete alebo používate dajaké proxy), alebo na YouTube (nevieme, dokedy bude odkaz aktívny).

Pridaj komentár