Vytvor si hru za 4 dni! [#GAMEJAM]

In Hry, Pozvánky by Marcel Klimo1 Comment

Budúci týždeň (22.-25.8.2014) sa v bratislavskom The Spote bude konať prvýkrát hybrid workshopu s hackathonom HackCraft: 2014 Gamejam, kde budú mať účastníci príležitosť pracovať na vlastnej hre, ktorú spravia a snáď aj dokončia za tri dni. Akcia bude prebiehať súčasne s medzinárodnou súťažou Ludum Dare a účastníci sa svojími hrami môžu zapojiť aj do Ludum Dare súťaže, ak spĺňajú pravidlá.

Viac o Hackcrafte sa dozviete na Facebookovom evente. Ak chcete prísť, zaregistrujte sa na Eventbrite akcii:

Registrácia

Organizátori sú prevažne študenti alebo bývalí študenti, ktorí v minulosti organizovali programátorské akcie v Žiline, kde vytvárali v priebehu týždňa jednoduché hry:

Takto popisujú svoje skúsenosti organizátori:

Jednalo sa o pomerne ťažké dni, kedy sme boli schopní denne odpracovať viac než 12 hodín, avšak každý z nás odchádzal z akcie spokojný a prekvapený, koľko sa za tak krátky čas naučil. Počas prvého GameJamu vznikli rôzne skvelé koncepty, ako aj jedna z hier, ktorá viacmenej uzrela svetlo sveta.

Po dlhej prestávke sme sa rozhodli, že zorganizujeme tentokrát intenzívnejší GameJam. Po prezentovaní GameJamu na stretnutiach herných vývojarov GameSpot sme dospeli k rozhodnutiu presunúť GameJam do Bratislavy, kde sa -dúfajme- budeme môcť tešiť omnoho širšej účasti ľudí z prostredia hernej tvorby. Súčasne sme sa rozhodli spojiť GameJam s akciou Ludum Dare, ktorá bola naplánovaná v rovnakom čase, v ktorom sme chceli akciu pripravovať my.

Comments

Pridaj komentár