GOT exhibit: Ako som pre fotku na Železnom tróne strávil 4 hodiny čakaním v rade

In Fotoreportáž, Geeky Travel, Seriály by mnyxtaLeave a Comment

7.-11. marca sa v Štokholme zastavila putovná výstava Game Of Thrones, ktorá lákala na takýto dramatický trailer. Vstupné zadarmo a ja iba 600 kilometrov odtiaľ, tak som si povedal, že si spravím výlet. Počasie hlásili pekné, tak prečo to nevyužiť.

Keby som vedel, koľko ľudí si povedalo to isté, asi by som to pekné počasie využil inak. Ale vzal som to ako osobnú výzvu a skúšku pevnej vôle. No a obaja parťáci, s ktorými som si dohodol stretnutie, si po krátkom pohľade na tabuľku s nápisom “Odhadovaná doba čakania: 4 hodiny” náhle spomenuli, že vlastne mali ešte strašne moc dôležité, a predovšetkým bezodkladné povinnosti, ktorým sa musia venovať. Zbabelci.

Po troch hodinách sme sa konečne dostali dnu. Výstava zahŕňala predovšetkým kostýmy a zopár predmetov zo seriálu a…..ďalší hodinový rad. Hlavným lákadlom totiž bola totiž “4D Wall experience”, čiže asi minúta s Oculus Riftom, počas ktorej sa vyveziete výťahom hore na Múr a môžete sa z neho porozhliadnuť. Štvrté D získala celá vec za to, že vám ešte do vlasov fúka studený vietor (nabudúce navrhujem rozšíriť ešte o jedno D pre čuch a spraviť virtuálnu prehliadku miestnej latríny).

Úprimne? Mám pocit, že to čakanie a socializácia s náhodnými spolutrpiacimi bola najzábavnejšia časť celej výstavy. Ale ak máte chuť, môžete sa na výstavu pozrieť – ešte sa zastaví napríklad v Amsterdame, Madride, Berlíne, či Paríži. Ja sa ale dočasne od prehnane nadšených fanúšikov seriálu dištancujem a radšej si prečítam knihy. Alebo sa vyberiem na výstavu seriálu, ktorý nepozerajú všetci vrátane mojej babky.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Ak vám nestačia fotky a chcete video z výstavy, pozrite si toto:

A pozrite si aj to, ako pred 5 rokmi začínala Hra o tróny.

Pridaj komentár