Herný festival Y-games Winter Challenge 2014 sa tešil z vysokej účasti

In Fotoreportáž, Hry by UnicornLeave a Comment

BRATISLAVA. 18. októbra 2014 sa na Fakulte informatiky a informačných Technológií STU otvorili brány do herného sveta. Na turnaj s názvom Y-GAMES Winter Challenge 2014 si hráči prišli zmerať svoje sily v obľúbených PC a PS3 hrách – DOTA 2, LOL (League of Legends), COUNTER STRIKE 1.6, Hearthstone a FIFA 2014.  Registrovaných bolo neuveriteľných 350 hráčov. Okrem súťažiacich sa turnaja zúčastnilo aj početné publikum zložené najmä zo študentov a mladých počítačových nadšencov.

Organizátori podujatia, Občianske združenie Ynet, Akcie na Mlynoch  a Študentský parlament elektrotechnikov a informatikov, si pre všetkých návštevníkov a fanúšikov PC hier pripravili bohatý celodenný  program.  Návštevníci mali možnosť pozrieť si  premietanie dokumentárneho filmu „Cesta hrdinu“, ktorého autorom je Michal Božík.  Nasledovala zaujímavá prezentácia horúcich noviniek od firmy Logitech, počas ktorej sa diváci dozvedeli  viac o najčerstvejších herných produktoch.

Popoludní si prišli na svoje nadšenci hernej a počítačovej histórie. Na prednáške s názvom „Retro Gaming“ si prostredníctvom plne funkčného 8-bitového počítača z roku 1980, pripojeného na dataprojektor, diváci mohli reálne pozrieť, aké hry sa hrávali v osemdesiatych rokoch, ako bol počítač zapojený a akým spôsobom sa ovládal. Mimoriadne inšpiratívnym bodom programu bol nepochybne ukážkový zápas študentov Erika a Mareka, profesionálnych hráčov pretekárskych hier, konkrétne hry TrackMania. Svoje netradičné hobby prišli na turnaj Y-games prezentovať aj mladí a zruční účastníci súťaže v stavbe a programovaní robotov pre ZŠ, First Lego League. Počas celého dňa divákov lákal herný kútik s RETRO hrami a hernými konzolami. Veľkú úspešnosť mali aj Red Bull simulátor CAR – Gaming Unit a Warhammer, stolová hra, ktorá je mimoriadne populárna najmä vo Veľkej Británii a v USA. Návštevníkov sprevádzal programom moderátor Marcel Osťo Osztas a Cosplay hostesky vo vlastnoručne vyrobených kostýmoch, autenticky stvárňujúce herné postavy.

Víťazi sa tešili atraktívnym cenám od partnerov podujatia: Logitech, Grunex, Learn to code, Discovery travel, Accenture, Brloh, Ynet, Akcie na mlynoch, Laser game, Hektor & Junak fitness centrum, a mnohých ďalších. Vďaka patrí aj mediálnemu partnerovi Gamesite.sk.

Herný turnaj Y-games sa tešil zo skutočne vysokého počtu zúčastnených hráčov, ale i návštevníkov z radov verejnosti.  A my sa už tešíme na ďalší turnaj v letnom semestri!

Autor: Romana Fridriková

Pridaj komentár