Historická RPG od tvorcov Mafie a ARMA získala už viac ako pol milióna dolárov

In Crowdfunding, Hry by Marcel KlimoLeave a Comment

Tentokrát ukradnem pre seba príspevok patriaci do Rasťovej crowdfundingovej sekcie IndieKicks a Spookyho hernej sekcie GameFlash, aby som predstavil jedinečný projekt na Kickstarteri. Ide o hru Kingdom Come: Deliverance, na ktorej robí české štúdio Warhorse Studios už 18 mesiacov. Doteraz ich financoval investor, ale aby dokázali, že o hru je naozaj záujem, išli na Kickstarter. Za približne 36 hodín sa im podarilo vyzbierať viac ako pol milióna dolárov. A suma ešte stále rastie!

e67423aceb68a79490a0a4ac2a06ee4b_large

Hra sa odohráva v štrnástom storočí a nebude obsahovať žiadne fantasy elementy ako mágiu, kúzla alebo drakov. Tvorcovia sa chcú sústrediť na realistické bojové mechaniky a kreatívny riaditeľ štúdia Dan Vávra (Mafia, Hidden & Dangerous) hru popisuje nasledovne:

“Snažíme sa zmiešať dohromady slobodu a mechaniky zo Skyrimu, prostredie Mount and Blade, rozprávanie príbehu z The Witcher a Red Dead Redemption, a náročnu dynamiku súbojov z Dark Souls.”

48ea9fae2482eff914146f5fafecf53c_large

Ešte zostáva mesiac do konca Kickstarter kampane, ale keďže štúdio už prekonalo svoj gól 300 000 libier, peniaze už určite dostanú nielen od backerov projektu, ale aj od investora, ktorý prisľubil, že ak dosiahnu cieľ, bude ich podporovať aj naďalej. Viac o hre sa dozviete v traileri a popise hry, ktoré sú v nasledujúcom videu ku projektu:

Hra bude rozdelená do troch častí, pričom Act I vyjde na PC, Mac a Linux (a pravdepodobne aj na Xbox One a PS4) na konci roku 2015. Ak hru podporíte, tak od určitej úrovne dostane prístup ku beta a alfa verzii hry, pričom prvý alfa test by mal byť niekedy v lete. Už sa neviem dočkať!!!

a18193fd153423d52fb4704a355a8193_large

Pridaj komentár