I Feel Pretty. A aj vy by ste sa tak mali cítiť.

In Recenzia, Romantické komédie, Sebaláska by Evita KlimoLeave a Comment

Je pár dní po Novom roku. Novoročné predsavzatia nepestujem, ale plány na rok 2021 mám veľké. Po dlhej materskej a ešte dlhšej koronténe (teda aspoň pocitovo) sa chcem konečne venovať sebe, svojmu rozvoju, všetkému, na čo doteraz nebol čas a priestor. Prihlásila som sa na challenge Tonyho Robbinsa, robím aj iný jeho program, predplatila som si Masterclass a od pondelka idem novoročnú výzvu s Fitshakerom. Do toho tréningy, hádam bude aj tanečná a ozaj, však rozbieham pár projektov. Home office, samozrejme.

HAHAHA, reality check. O trištvrte na 4 ráno som sa zobudila a zistila, že okrem toho, že dieťa zas vliezlo do našej postele a spí s nami, stihlo sa aj počúrať a podotýkam, že plienky nemá. Dávať prať nakompletku celú posteľ o 4 v noci je sranda. NOT. Jasné, že dieťa už nezaspalo. Jasné, že vo chvíli, keď som už konečne zaspávala ja, buď dopralo, dosušilo, alebo dieťa niečo chcelo. Dnes nejaké hlboko edukatívne aktivity nedávam. Dnes to vidím na Netflix.

I pustila som si oddychovku I Feel Pretty s Amy Schumer. Nie je to vôbec sofistikovaný film, ale na môj stav ideálny. A sadol ako riť na šerbel. Odkedy sa dieťa narodilo a doktori povolili, trénujem, tancujem, jem s kalkulačkou, meriam a plačem, lebo ešte stále sa mi nepodarilo dostať sa do stavu pred tehotenstvom. A ani to ešte nebolo to, po čom som vždy túžila. Kvôli vytúženej postave som bola sledovaná na anorexiu a dodnes mám s jedlom veľmi problematický vzťah. A pritom by úplne stačila jedna jednoduchá vec.

Začať sa na seba pozerať ako Amyina postava Renee v I Feel Pretty. Jasné, netreba ísť do extrémov, ale trochu sebalásky a sebadôvery dokáže zázraky. O tom je vlastne aj ten program Tonyho Robbinsa, ktorý robím. Veriť si, že to, čo chceš, dokážeš. Že to, na čo upriamuješ svoju pozornosť, to si. 

Za normálnych okolností by som sa teraz v duchu bičovala, že je ešte len začiatok roka a ja už nedodržiavam plán. Že sa mi nikdy nepodarí dosiahnuť, čo chcem, lebo nemám disciplínu, vôľu, výdrž, [vlož výčitku podľa vlastného výberu]… Že som zlyhala. Ale to sú všetko pipoviny.

Lebo človeku, ktorého mám rada, by som v tejto situácii povedala: “Sadni si, oddýchni si, naber sily. A zajtra pokračuješ ďalej. Regenerácia je potrebná, zbytočné stresy nie.”.

Takže pohodlne sa usaďte, objímte svojich milých a milé a zamyslite sa nad tým, či sa máte dostatočne radi. A popri tom si môžete pustiť I Feel Pretty. Možno tým získate viac, než si myslíte.

#recenzia #romcom 

Pridaj komentár