Malá óda na veľkú indie hru: FEZ

In Hry, IndieFlash by RayinerLeave a Comment

Viem, že nad Fezom sa tu už rozplývala dvojica Yablko & Blade, ale nedá mi. Zoberte si takú 2D hru. Až na to, že je 3D. Toto pred niekoľkými rokmi napadlo Phila Fisha a rozhodol sa, že sa s týmto nápadom podelí na jednom fóre. V momente, keď spomenul niečo takéto, o Fez sa začalo zaujímať viac ľudí.

On sa ten Fish o hry vlastne zaujímal už odmalička. Až na to, že vo vyššom štádiu svojho vývoja zistil, že nemá rád priemysel. Na to doplatil hlavne vtedy, keď sa rozhodol vydať hru Fez pre Xbox. Aby toho nebolo dosť, tak hru párkrát aj odložil, čo sa niektorým „fanúšikom“ nepáčilo, a tak ho po celkom internete začali nenávidieť.

Fez je svojim spôsobom puzzle/platformer, kde hlavný protagonista Gomez behá po svete a hľadá kocky. Doslovne. Po nie veľmi úspešnej spolupráci s Microsoftom sa dostal Fez konečne aj do končín počítačov. Momentálne si ho môže zahrať ktokoľvek, keďže sa o port pre Mac a Linux postarali nejakí švárni junáci. Medzi veľké zaujímavosti patrí aj film Indie Game: The Movie, kde je Phil Fish jeden z troch hlavných „hrdinov“.

Pridaj komentár