IndieKick #128: Dodaj svojim kresbám tretí rozmer

In Crowdfunding, IndieKicks, Tech by R@100Leave a Comment

Tvoriť veci môže byť sranda, ale niekedy je to problém, keď si obmedzený/á len na čmáranie po papieri a nemôžeš sa dostať do priestoru. S týmto ti veľmi ľahko pomôžu 3D perá, ktoré tvojím kresbám dodajú tretí rozmer. Prípad ak ti nie je cudzia 3D grafika, môžeš svoju digitálnu tvorbu zmaterializovať s pomaly lacnejšími a lacnejšími tlačiarňami.

#1 3Doodler 2.0: The World’s First 3D Printing Pen, Reinvented

Prvá verzia tohto 3D pera sa objavila pred takmer rokom a teraz prichádza nová, vylepšená verzia. 3Doodler 2.0 je menší a pohodlnejšie sa s ním pracuje, a navyše k tomu prináša nové príslušenstvo v podobe hrotov, externej batérie pre kreativitu v teréne, prípadne pedál pre prípad, že potrebuješ dlho tvoriť a chceš si šetriť prsty, lebo držanie jedného tlačidla dlhšiu dobu môže byť namáhavé. Pero funguje podobne ako hlava 3D tlačiarne, nahrieva plast/náplň, a tú používa ako “atrament”, ktorý sa po opustení hrotu ochladí a stuhne. Takto môžeš kresliť v priestore a čo vytvoríš, to je len na tebe. Za $99 dolárov dostaneš jedno pero, 4 balenia s 25 “náplňami”, svoje meno dostaneš do Siene slávy a v marci už budeš môcť tvoriť.

 

#2 Polyes Q1 – The Safest, Cool-Ink 3D Pen

Pri 3D perách ešte ostanem, ale toto je predsa len niečo iné. Ak máš strach, že sa pri používaní 3Doodleru môžeš popáliť (ten hrot je naozaj dosť horúci), tak s Polyes Q1 sa toho báť nemusíš. Namiesto používania plastu a nahrievania používa špeciálny atrament, ktorý tuhne pod svetlom blízkom UV.  Čiže namiesto PLA/ABS plastu používaného v 3D tlačiarňach tu z pera vyteká foto-polymér, ktorý ožarujú LEDky, vďaka čomu hneď stvrdne. Ak sa bojíš, že si vypáliš oči, nemaj strach, v prípade, že otočíš pero smerom hore, svetlo sa automaticky vypne, čiže nejakou náhodnou manipuláciou by sa ti nemalo nič stať. Okrem bezpečnostných výhod má aj iné, napríklad si môžeš jednoducho namiešať farbu, ktorou chceš tvoriť, a to bez nutnosti nahrievania. Má aj oveľa nižšiu spotrebu a funguje na batérie, takže žiadne ťahanie káblov a väčšia voľnosť, plus by to malo byť ecofriendly. Jedno pero s 3 náplňami ťa vyjde na $79 a doručiť by ho mali v marci.

 

#3 Cobblebot Little Monster 3D Printer

Little Monster je jedna z najlacnejších 3D tlačiarní, aké som kedy videl. Nie je to ale žiaden hi-end, je to skôr entry level. Je navrhnutá tak, aby šetrila priestor a peniaze. Pred poskladaním sa vmestí do menšej krabice, čiže sa ušetrí niečo aj na poštovnom, len si ju budeš musieť potom sám/sama postaviť. Tlačiť dokáže do rozmerov kocky o hrane 15 cm s možným upgradom na 25 cm. Presnosť tlače je 100-300 micron na  vrstvu a tryska je veľká 0,35 mm. Jedna tlačiareň ťa bude stáť $199 + poštovné + cena napájania (asi $24) + cena náplne. Prvé kusy by sa mali odosielať v júni.

Tak čo, ktorý z týchto vynálezov chceš mať doma?

Pridaj komentár