IndieKicks #100: Nanotechnologická mágia, ktorá ti ochráni veci pred vodou

In Crowdfunding, IndieKicks, Tech by R@100Leave a Comment

So stým číslom sa pozrieme na nanotech magic, prípravky, ktoré ti ochránia šaty, obuv, textil, či elektroniku pred vodou alebo podobnými nepríjemnosťami.

LiquidOff: The Magical, Self-Cleaning, Water Repelling Spray

Žeby konečne komerčne dostupná nanotechnológia za prijateľnú cenu? Ide o green a eko tekutinu, ktorú aplikuješ/nastriekaš na akúkoľvek látku – šaty, topánky, obrus, whatever, a tým sa stane vodeodolnou. Teda ide skôr o vodeodpornosť, ak ponoríš predmet do vody, tak po chvíli nasiakne, čiže sa takéto oblečenie aj dá oprať, ale ak sa obleješ, tak kvapôčky tekutiny proste poodskakujú.

Čo sa ceny týka, jeden 375ml sprej môžeš mať za $55 (+ $15) a mal by vystačiť na 7 tričiek alebo 28 párov topánok – už nikdy sa nemusíš báť o svoje tennantovky. Prípadne ak chceš väčšie balenie, to je 2x objemnejšie a za $99 (+ $15). Je to o dosť drahšie ako impregnačný sprej, ale výsledok by mal byť niekoľkonásobne lepší.

 

Puffin Spray – Water Repellent Bike Seat Spray

Tento projekt je veľmi podobný predošlému, ale je primárne určený pre cyklistov, aby si mohli ošetriť sedačku proti všetkým možným poveternostným podmienkam. Možno je to škoda, že to využitie takto marketingovo “obmedzili”. Vlastnosti by to malo mať podobné, priam také isté ako LiquidOff. Najnižšia cena za prípravok je $15 (+ $9) za malú fľaštičku na 1-2 sedadlá.

 

Dryzoo: Protecting your valuable electronic devices from liquid damage.

Dryzoo je ďalší spôsob, ako si ošetriť niečo pred vodou, konkrétne mobil alebo inú elektroniku. Len spôsob je úplne odlišný. Namiesto toho, aby si si na mobil niečo nastriekal, tak im ho máš poslať, tam aplikujú ich magic a pošlú ti ho naspäť. Postup je vložiť zariadenie do komory, z ktorej sa odsaje vzduch, potom sa napustí netoxickým plynom a na koniec sa použije “ich” plazma, ktorá naviaže neviditeľný povlak zvonku aj vnútri zariadenia.

Je to zaujímavé, ale neviem, či by som chcel niekam posielať svoj obľúbený kus elektroniky a potom čakať, kým sa mi vráti. Cena za ošetrenie jedného stredne veľkého zariadenia je $50 (+ #25).

Pridaj komentár