IndieKicks #104: Český komiksový Sherlock Holmes je taký dobrý, že dostane aj anglickú verziu

In Crowdfunding, IndieKicks, Komiksy by R@100Leave a Comment

Dnes som sa pozrel na komiksové projekty a na svoje si prídu fanúšikovia Sherlocka, scifisti, aj science geeci.

#1 Sherlock Holmes – A Scandal In Bohemia Graphic Novel

Pre naše končiny to nie je tak zaujímavý projekt ako pre zahraničných ľudí, keďže ide o preklad komiksu z češtiny do angličtiny. Ide o komiks Petra Kopla Sherlock Holmes – Skandál v Čechách, ktorý bol ocenený ako najlepší český komiks za rok 2013 a všimla si ho aj medzinárodná spoločnosť Sherlocka Holmesa. Tá sa rozhodla, že musí dostať túto knihu k čo najviac fanúšikom. Pokiaľ chceš tento 160 stránkový komiks po anglicky, prispej aspoň £10 (+ £2), ale asi sa ti to bude lepšie čítať v originále (skús napr. eshop).

 

#2 Dax

Tento scifi webkomiks je o žoldákovi Daxovi, ktorý sa nikomu nezodpovedá, je vlastným pánom, cestuje si vesmírom a zbiera odmeny… teda až dovtedy, kým na svojej lodi nenájde jedenásťročné dievča, ktoré mu akosi hacklo loď, zjedlo obed a spalo v jeho posteli. No skôr ako sa jej stihne zbaviť, prirastie mu k srdcu, tak sa ďalej potulujú vesmírom spoločne. Kampaň je o vytlačení prvých 4 kapitol vo forme knihy (120+ strán). Túto fyzickú kópiu môžeš mať za $25 (+ $20), prípadne pdf za $5, alebo si to celé preklikaj a prečítaj na ich webe.

 

#3 Carbon Dating – a comic strip for science geeks

Tento komiks ešte nie je kniha, ale len webkomiks, ktorý vychádza občasne. Cieľom kampane je zamestnať umelca, vďaka ktorému bude môcť komiks vychádzať denne. Zároveň si cez túto kampaň môžeš kúpiť aj vytlačenú verziu prvého vydania s niečo cez 100 stripmi, teda môžeš, ak máš US adresu. Ale o čom je ten komiks? Ako názov napovedá, je o vede a pseudovede v kombinácii s humorom a správnym množstvom skepticizmu. Za podporu od $15 nedostaneš len to, čo už nájdeš na webe, ale ešte 10 exkluzívnych stripov a pár špeciálnych.

Pridaj komentár