IndieKicks #106: Všetko pre mačky (a ich majiteľov)

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Dnes si dáme mačací výber. Teda zopár projektov, ktoré sú o mačkách, pre mačky, alebo sa nejako týkajú mačiek. A nie sú to žiadne LOLcats videá.

#1 Simon’s Cat in ‘Off to the Vet’

Myslím, že komiks a webseriál Simon’s Cat netreba predstavovať. Každý catlover a aj ostatní určite vedia, o čo ide. A o čom je tento projekt? Na youtube môžeš nájsť párminútové epizódy a možno sa to nezdá, ale na jednej takej dvojminútovke strávi niekoľko ľudí pár mesiacov práce. Teraz by chcel autor spraviť dlhšiu epizódu, teda krátky film, asi 10 minútový a aby to mohol dosiahnuť, žiada podporu fanúšikov.

Rýchlo, máš posledných pár hodín na podporenie projektu a za odmenu môžeš získať napríklad plyšiaka Simonovej mačky a iné odmeny za £34 (+ £5 – £10).

 

#2 Bistro: The Smart Feeder That Recognizes Your Cat’s Face

Automatický sledovač a podávač jedla pre mačky. Už sa takmer nemusíš starať o svojich domácich miláčikov, všetko za teba spravia stroje. Ale nie, toto vyzerá pekne, postará sa o mačky, keď nie si doma a podá ti report o tom, ktorá mačka ako je, pije a či jej niečo nie je. A ako pozná, ktorá mačka je ktorá? Zariadenie má inovatívnu technológiu na rozpoznávanie mačacích tvárí. No to nie je všetko, cez kameru, vďaka ktorej rozpozná mačky, môžeš sledovať svojho miláčika live, spraviť si fotku a zdielať ju v tvojej skupine catlovers.

Toto zariadenie môžeš mať za $179 (+ $40) alebo o 20 dolárov lacnejšiu, ak máš len jednu mačku a nepotrebuješ rozpoznávanie tváre.

 

#3 Kočičí kavárna CoffeeCat

So zaujímavým nápadom prišli Honza a Tomáš. Nie je to nič celosvetovo unikátne, ale v Prahe by boli prví (EDIT: momentálne asi tretí, tých kaviarní sa vyrojilo ako húb po daždi). Chcú si založiť mačaciu kaviareň, kde sa popri šálke kávy budeš môcť hrať s mačkami, ktoré sa tam budú pohybovať. Zároveň tým chcú podporiť aj útulky. Na spustenie tohto biznisu zbierajú 450 tisíc korún (zaujímavý spôsob, ako sa vyhnúť pôžičke). Ako odmenu za podporu ponúkajú dobrý pocit, tričká, darčekové karty na na nápoje a koláče v CoffeeCat a pod.

Pridaj komentár