IndieKicks #107: Aj baby robia dobré hry!

In Crowdfunding, Hry, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Dnes sa pozrieme na 3 hry, kde skúmaš svety, riešiš záhady, hádanky a mlátiš sa hlava-nehlava.

#1 Girls Make Games Presents: The Hole Story!

Na prvé bádanie po virtuálnych svetoch nás zoberie hra, v ktorej sa prekopávate do nových úrovní, čiže smerom dolu. To by možno mohlo pripomínať Shovel Knight, ale nie je tomu tak. Toto je adventúrka, kde hráš za postavu dievčaťa, riešiš hlavolamy, skúmaš tento svet a tvojím cieľom je nájsť stratenú princeznú. A čo je ešte na hre zaujímavé? Komplet ju vytvorili dievčatá, ale verím, že to neodradí žiadneho chlapa.

Tho Hole Story už vyhrala cenu na GMG 2014, tak prečo Kickstarter? Lebo to bolo ešte len demo a autorky chcú, aby bola hra lepšia, mala super hudbu, dotiahnutý príbeh, lepšiu grafiku. Prosto to, čo spraví hru kompletnou. Ak chceš prístup k alfa prototypu, podpor projekt sumou $5.

 

#2 Jenny LeClue – A Handmade Adventure Game

V tejto hre nebudeme len skúmať krásny svet, ale vytvoríme si vlastný príbeh. Podľa slov autora je to choose-your-own-adventure, kde sa kladie dôraz na príbeh, postavy a záhady. Hra je o Jenny LeClue, ktorej príbeh začína, keď jej matku obvinia z vraždy. Sama sa vydáva hľadať pravdu a zisťuje, že nič nie je také, ako sa zdá. Do tohto sveta sa môžeš vydať a rozlúsknuť záhadu za $15 (za DRMfree kópiu hry s dátumom december 2016).

 

#3 Jotun

Aj táto posledná hra má čo do činenia s bádaním a objavovaním sveta. Len teraz sa dostaneme do sveta trochu iného, do vikingského očistca Jotun(heim). Hra nie je tak adventúrna ako akčná. Hráš za severskú bojovníčku Thoru (nemýliť si s female Thor od Marvelu), ktorá musí zdolať nástrahy očistca, aby ukázala bohom, že je hodná stolovať vo Valhalle. Hra má byť hotová približne o rok z môžeš ju získať za $15 CAD.

Pridaj komentár