IndieKicks #109 ~ 3 tech hračky, ktorými vylepšíš svoj mobil

In Crowdfunding, IndieKicks, Tech by R@100Leave a Comment

Projekty na príslušenstvo k mobilným telefónom sa objavujú neustále a z času na čas sa objaví aj niečo zaujímavé/ užitočné.

#1 Affordable thermal imaging for smartphones and tablets

Toto zariadenie je jemne nemotorné rozšírenie pre mobil, ale zato môže byť nesmierne užitočné. Ide o teplocitlivú kameru, vďaka ktorej môžeš objaviť rôzne tepelné úniky či už z domu, alebo z PC. Normálne také zariadenie môže stáť desiatky až stovky tisíc korún, ale vďaka tomuto projektu budeš maž termovíziu 100x lacnejšiu, t.j. za $250 (+ $18). Trošku technikalít: teplotný rozsah má od -20 do +230 °C, k mobilu sa pripája cez BlueTooth či WiFi a zorné pole, ktoré môžeš sledovať, má 39×38 stupňov.

#2 The React Sidekick: Wearable Tech For Emergencies

Tento gadget môže zachraňovať životy, pokiaľ sa ti nevybije mobil. Ide o jednoduché tlačidlo, ktoré máš spárované cez BlueTooth s mobilom a pri jeho stlačení v prípade nebezpečia zašle sms info na 911 (US), tweetne a napíše status na FB, že sa niečo deje a vyzdieľa tvoju lokáciu. Naozaj to môže byť užitočné pre niekoho, kto sa zvykne pohybovať v nie práve bezpečných miestach alebo časoch. Toto tlačidlo stojí $35 (+ $20).

#3 Syte Sleeve – The Super Smartphone Sleeve

Na prvý pohľad je vidno účel tohto gadgetu, teda skôr príslušenstva. Ide o rukáv s púzdrom na mobil. Jednoducho sa pripne aj cez oblečenie, je nepremokavé, dokonca si poradí aj s pripojenými slúchadlami a samozrejme, dotykový smartphone môžeš stále ovládať cez obal. Jediný problém môžu mať ľudia s “pádlami”, ktoré by sa im nemuseli vmestiť do obalu. A ešte by sa k tomu zišlo nejaké miesto na powepack. Ak si myslíš, že nájdeš pre tento obal využitie, môžeš si ho kúpiť za $20 (+ $10 + $10).

Odkaz pre hráčov Ingressu: Čo by mohlo všetky projekty spájať? Mohli by sa objaviť v základnej výbave ingressáka. Syte Sleeve je jasná voľba pre hardcore hráčov, ktorých nezastaví ani dážď a takto nezastaví ani ich telefón. The React Sidekick sa môže zísť ako backup, občas sa hráč dostane na miesta, ktoré nie sú úplne bezpečné a popri pozeraní do mobilu si nemusí všimnúť blížiace sa nebezpečenstvo. A prvý projekt, ten si už nájde trošku ťažšie využitie, ale snáď by sa dal použiť ako termovízia na zistenie, či sa niekto len skrýva v rúšku noci, alebo je to naozaj spoofer.

Pridaj komentár