IndieKicks #110 ~ Rozsvieť si počítač

In Crowdfunding, IndieKicks, Tech by R@100Leave a Comment

Nestáva sa to často, ale občas sa stane, že sa naraz objavia podobné projekty na Kickstarteri a Indiegogo. Práve tu dva také mám, sú to spôsoby, ako si zlepšiť zážitok z pozerania filmu, hrania hry alebo z bežnej práce na PC. Ale nech to nie je také monotónne, posledný projekt je inteligentný projektor.

 

#1 AmbiLED HD – High Definition Ambient Light

Ak si už čítal(a) recenziu na Lightpack, ktorý bol na Kickstarteri minulý rok, netreba o tomto projekte veľa hovoriť. A pre ostatných, ide o podsvietenie monitora, na zadnú stranu prilepíš LED pásiky, zapojíš adaptér a USBčkom spojíš s PC. Vizuálne (pre periférne videnie) ti to zväčší monitor tým, že okrajovými farbami bude osvetľovať stenu, prosto pekný efekt.

A v čom je tento projekt lepší ako Lightpack? Ak som mal z Lightpacku pocit “wow”, tak z tohto je to “WOW2“. Oukej, možno preháňam, ale je to blízko, namiesto 10 pásikov po 3 LEDkách, ktoré svietia vždy rovnako (každý pásik môže síce svietiť inak, ale jeden pásik = jedna farba), tak tu si oblepíš monitor pásikom s diódami oveľa bližšie pri sebe a každá môže svietiť inou farbou, čiže namiesto 30 ich budeš mať za monitorom vyše 100 (záleží od veľkosti). Všetko je to vďaka lepšiemu a novšiemu ovládaču (pokrok nezastavíš), kde sa všetko ovláda len cez 3 piny, takže už žiaden káblový pavúk na za monitorom. Ak nevyužiješ celý pás diód, tak v nastavení jednoducho vypneš tie posledné.

Keď ťa ani toto nepresvedčilo, tak ešte jedna vec, Lightpack teraz stojí $100, AmbiLED HD môžeš mať za £60 (+ £5), a to už na Vianoce či na prelome roka.

 

#2 Meet Zambilight: The update for your television

Dalo by sa povedať, že tento produkt konkuruje predošlému, tiež má vyššiu hustotu LEDiek, síce nie až tak, ale stále je to super. Odlišuje sa však v jednej podstatnej veci, nepripája sa k PC cez USB, ale používa HDMI Splitter, čiže nemusíš nič inštalovať, prosto ho zapojíš medzi PC a monitor a o zvyšok sa už postará Zambilight vďaka srdcu, ktoré tvorí mini počítač Raspberry Pi. To znamená, že to nemusíš pripojiť len k PC, ale k čomukoľvek s HDMI výstupom.

Keď sa poponáhľaš, ešte možno stihneš Super Early Bird cenu $49, Early $55 alebo štandardnú $59.

 

#3 TouchPico: Turn Any Surface Into A Touch Screen

Toto je už trošku komplikovanejší a drahší projekt ($379 + $30). Ide o projektor, ktorý je zároveň aj dotykovou obrazovkou (teda plocha, na ktorú premieta obraz). TouchPico je plnohodnotné PC s Androidom, ale môžeš ho aj využiť ako projektor k tvojmu Android telefónu alebo tabletu. Projekčná plocha je do 80 palcov (uhlopriečka 2m), ovládať ho môžeš vďaka špeciálnemu stylusu (môžeš ich použiť aj viac naraz). Takže ak nevieš, čo s peniazmi a chceš zaujať a mať niečo zaujímavé a dokonca aj užitočné, smelo do toho.

 

Pridaj komentár