IndieKicks #111: Steampunkový animák, stop motion kraťas a kubistický film

In Crowdfunding, Filmy, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Ďakujem Evite za echo na krásny steampunkový animovaný (kreslený) film od ľudí, čo sú v branži už nejakú dobu. Ale nech tu nie je sám, tak som k nemu našiel ešte dva filmíky, ktoré pri tvorbe využívajú “old school” metódu zvanú stop-motion.

#1 Hullabaloo Steampunk animated film

Animátor James Lopez, ktorý pracoval na filmoch ako Leví kráľ, Pocahontas a Paperman, sa rozhodol, že si nakreslí vlastný film/krátky film/seriál (podľa financií). Chce robiť to, čo má najradšej (kreslenie a 2D animácie), a tým aj vzdať hold tomuto umeniu, ktoré sa pomaly vytráca.

Hlavnou postavou príbehu je Veronica, brilantná vedkyňa, ktorá preruší štúdium, aby sa vydala pátrať po svojom zmiznutom otcovi. Jediná stopa ju dovedie do opusteného zábavného parku, kde jej otec pracoval na úžasných parných vynálezoch. Tam stretne podivnú dievčinu Jules, vynálezkyňu, ktorá jej sľúbi pomoc pri hľadaní otca. Toho podľa všetkého uniesli zloduchovia, ktorí chcú vynálezy zneužiť.

Projekt môžeš podporiť o $1, ale ak chceš niečo viac ako poďakovanie, pridaj a za $25 dostaneš digitálnu kópiu aj so soundtrackom.

 

#2 Capsule – A Stop-Motion Sci-Fi Short Film

Od 2D animácie sa posuňme k inému “old school” spôsobu tvorby filmov, a to stop-motion. Autor Joshua Mahan má za sebou pár úspešných kraťasov a pár komerčných projektov. Teraz chce zúžitkovať všetko, čo sa do teraz naučil a natočiť krátky scifi film. Bude o astronautovi na misii v hlbokom vesmíre, ktorého 20-ročná smena sa zmenila na 50-ročnú sólo misiu. Film nahliadne do hlavy astronauta Howarda a možno sa vďaka tomu dozvieme aj niečo o sebe. Nemôžem si pomôcť, ale ten Howard vyzerá trošku ako Chris Hadfield. Takže, čo teraz? Podporiť projekt, aspoň za $15, nech dostaneš rovno digi download.

 

#3 Revoltoso

Posledný projekt, stop-motion film, je o diviakovi, ktorý vynájde film uprostred revolúcie. Film je o filme samotnom, odohráva sa v roku 1913 v Mexiku, počas jednej z prvých vojen v histórii natočených na film, mexickej revolúcie. Vizuálny štýl je inšpirovaný kubizmom a všetky postavy a scenérie sú reálne vytvorené, autori sa rozhodli v postprodukcii nepoužiť greenscreen a ani žiadne počítačové efekty. Keď podporíš projekt za $20 CAD, tak si ho budeš môcť pozrieť krátko po uverejnení na festivale.

Pridaj komentár