IndieKicks #112: Prispej na toaleťák, dostaneš hru

In Crowdfunding, Hry, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Dnes sa pozrieme na pár hier – mobilných, počítačových a pridám ešte jeden dokument o NES hrách a o ich tvorbe.

#1 Továrna budoucna – Mobilní akční hra s nádechem Čapka

Na trhu s mobilnými hrami niečo chýba. Hry s vysokou obtiažnosťou. Toto chce napraviť Továrna Budoucna, hra inšpirovaná dielom Karla Čapka – R.U.R. Okrem obtiažnosti sa hra má vyznačovať rýchlou hrateľnosťou s vysokou variabilitou, jednoduchými prvkami RPG a štylizáciou do 40-tych rokov. Najskôr bude pre Windows Phone, ale neskôr aj pre iné platformy. Treba spomenúť, ide o hru českých vývojárov, ale to je jasné tým, že je projekt na startovači a podporiť ich môžeš v českých korunách, napríklad za 159 Kč dostaneš hru na zvolenú platformu.

PS: Ich prezentačné video je vážne unikátne. A vysvetlí nadpis tohto článku.

Splněno
115 170 Kč (127%)
90000 Kč požadováno
PODPOŘTE PROJEKT

 

#2 Phoenix Dawn

Indie RPG adventúra vo svete mágie a záhad, to je Phoenix Dawn. Od tejto hry asi nemôžeme očakávať extrémnu náročnosť. Skôr sa zameriava na pútavý príbeh, vizuálnu stránku (kde by každý screenshot mohol slúžiť ako wallpaper) a RPG prvky. Ako mladá, neskúsená čarodejníčka putuješ svetmi, učíš sa nové kúzla a bojuješ so zlom, ktoré trhá tvoj svet na kusy. Dizajn hry je low poly s bohatými farbami, textúrami a postavami. Hra bude pre PC aj Mac a teraz si ju môžeš kúpiť/podporiť za $10.

 

#3 The New 8-bit Heroes: New NES game and creation documentary

Toto nie je len hra, ale aj dokument o hrách. O konkrétnom type hier, t.j. 8-bitové NES hry. O tom, ako ich vytvoriť a či sú ešte aj teraz developeri schopní vytvoriť zábavnú hru s obmedzeniami, ktoré sa týkajú NES. Cieľom projektu je vytvoriť hru Mystic Searches, pričom výrobný postup si natočia a spravia z toho dokument. Samozrejme nebude len o nich, ale aj o iných hrách (napr. úspešný Shovel Knight). Ak si chceš zahrať novovzniknutú hru a aj si pozrieť dokument, tak podpor projekt sumou $20 a odmena sa dostaví hádam už o rok.

 

Pridaj komentár