IndieKicks #113: Raspberry Pi dotykový displej, čarovný stylus a náramok

In Crowdfunding, IndieKicks, Tech by R@100Leave a Comment

Na úvod jedna super novinka pre backerov na Kickstarteri, od 10.10.2014 budú pre projekty platiť nové pravidlá, ktoré zaviažu autorov splniť, čo sľúbili alebo spraviť všetko pre to, aby dosiahli ciele projektu, inak budú musieť vrátiť nevyužité peniaze. Viac info nájdeš na Kickstarter blogu. A ďalšou novinkou sú 3 nasledujúce tech projekty z kategórie $60+.

#1 1080Pi the first FULL HD LCD add on for Raspberry Pi

Máš alebo chceš si kúpiť mini počítač RaspberryPi, ale nechce sa ti k nemu pripájať cez vzdialenú plochu, vyhradiť mu monitor, alebo ho prosto chceš používať ako tabletopočítač? Tak tu to máš, full HD touchscreen s uhlopriečkou 10″ (a rozlíšením 1920x1200px) pre tvoj RaspberryPi. Dostaneš k tomu aj ochranný kryt a jednu veľkú výhodu, nemusíš zvlášť napájať Pi aj LCD, stačí ti jedno napájanie. taktiež k tomu môžeš pripojiť bežné moduly, napr. WiFi a máš pekný polotablet za asi 200 dolárov.

Jeden 1080Pi môžeš mať za £99 (+ £20 ak nie si z UK), ale nenechávaj si to na poslednú chvíľu, Early bird odmeny sa míňajú a potom to už bude len drahšie.

 

#2 Mozbii – World’s 1st color picking stylus

Ďalšia, nie práve najlacnejšia IT/tech vychytávka, stylus s farebným senzorom. Priložíš na predmet, senzor zistí farbu, a tú môžeš rovno použiť v Adroide alebo iOS aplikácii. Je to možno len hračka, možno si to nájde využitie aj inde. Za cenu $79 (+ $15) môže byť Mozbii v novembri tohto roku tvoj.

 

#3 elemoon | wearable tech that expresses your unique style.

A najdrahšia hračka z trojice projektov je elemoon, svetielkujúci náramok, ktorý funguje ako pixelový displej pre notifikácie alebo okrasu, dotykové rozhranie, krokomer a zároveň elegantný (záleží od vkusu) módny doplnok. To nie je všetko, čo dokáže, v podstate záleží len na aplikácii v mobile. Náramok môžeš použiť aj na nájdenie mobilu, pošúchaj elemoon ako Aladinovu lampu a na mobile sa zaktivuje notifíkácia so zvukom, ktorý ti pomôže nájsť mobil, ak je v dosahu bluetoothu. Na 75 RGB diodách si spravíš na ruke 8bit art, animáciu, whatever you like, čím bude tvoj náramok jedinečný. A teraz za prvé kusy, ktoré by mali byť hotové vo februári, zaplatíš $199 (+ $20).

Pridaj komentár