IndieKicks #114: Bojujte vzduchom proti dažďu a ďalšie bláznivé Kickstarter novinky

In Crowdfunding, IndieKicks, Tech by R@100Leave a Comment

Dnes na trošku nevážnu tému, pár projektov, ktoré zaujmú, ale inak sú takmer nanič.

#1 Air umbrella

Prečo sa ťahať s dáždnikom, ktorý je skladný, ale ho musíš pri použití rozkladať a nemá časové obmedzenie výdrže, keď môžeš chodiť s niečím, čo vyzerá ako niečo odtrhnuté z Daleka, váži skoro kilo, nemôžeš to zložiť a vydrží maximálne 30 minút? Prosto by to chcelo silnejšie batérie. Air umbrella je, presne ako vraví názov, vzdušný dáždnik, ktorý funguje tak, že padajúce kvapky vody proste odfukuje na stranu. Neviem teda, ako by sa tváril niekto, keby si okolo neho prešiel a nastriekal na neho vodu, aj keď by bol pod vlastným dáždnikom. Každopádne to vyzerá cool, veď kto by nechcel vlastné silové pole, teda wind shield? Vezmi si jeden za $88 (+ $15).

 

#2 RGB Shades: Programmable LED Glasses

Ak by ti na upútanie pozornosti nestačil dáždnik, môžeš skúsiť LED okuliare, s ktorými by som však neodporúčal ísť do dažďa, ale na párty do clubu určite áno. Okuliare sú zhotovené z dosiek s elektrickými obvodmi, majú 68 RGB LED, ktoré fungujú ako pixely, sú kompletne hackovateľné (Arduino compatible) a majú také silné diódy, že s nimi môžeš oslepovať okoloidúcich. Ledky spravia, čo im naprogramuješ, môžu blikať, svietiť, zobrazovať text, hrať hada, whatever you like. Ak máš pocit, že si na párty za suchára, toto zmení pohľad ostatných na teba. Okuliare môžeš mať za $99 (+ $10), ak zvládaš prácu s pájkou.

 

#3 The Money Gun

Ak nezafunguje ani jeden z predošlých projektov, tak tento určite zaberie. Zbraň na rozhadzovanie peňazí, ak si šetril a nedal peniaze na 100+ projektov, tak ich máš určite dosť na naplnenie tejto zbrane. Vmestí sa do nej až 100 bankoviek (alebo iných papierov), stlačíš spúšť a vžuuum, peniaze sú preč, teda všade navôkol. Nie je to úžasné? Zabávaj sa a ukáž, že na to máš. Samotná Money gun stojí $150 a posiela sa len do US. Cena náplne sa môže pohybovať od 10 000 korún (500 EUR), do 50 000 EUR (1,3 mil. korún).

Pridaj komentár