IndieKicks #115: Čo robiť, keď miznú hviezdy? [3 krátke sci-fi filmy na Kickstarteri]

In Crowdfunding, Filmy, IndieKicks by R@100Leave a Comment

S Kickstarterom som začal vďaka krátkemu sci-fi filmu, a tých je tam veru mnoho. Tu ti ponúkam tri aktuálne projekty:

#1 Far Beneath the Ship – (Sci-fi Short)

Krátky film je o misii na Mars odsúdenej na neúspech a hodnote preskúmavania vesmíru ľudskou posádkou. Film je založený na preslove pripraveného pre Nixona v prípade, že by misia Apollo zlyhala a astronauti by uviazli na Mesiaci. Našťastie sa tá reč nemusela použiť, ale od roku 1999 koluje po internetoch, a to inšpirovalo Andrewa Fincha k natočeniu tohto shortu. Budú tu použité postavené modely kokpitu a model modulu, takže okrem digitálnych efektov si vychutnáme aj trochu kulís a props. Filmík bude hotový v januári 2015 a za $25 dostaneš HD download finálneho diela.

 

#2 The Astronomer: a sci-fi short film

Takmer ako short z Doctora Who, dvojica astronómov si všimne, že začínajú miznúť hviezdy pred ich očami (hľadáčikmi teleskopov). Tento fenomén v zápätí potvrdia aj iné observatóriá a NASA. Alex a Rachel sa snažia prísť na to, čo sa deje. The Astronomer je už takmer hotový, už treba len post-production a peniaze na to, aby sa dostal na festivaly. Najlepšie by sa dal film opísať ako niečo medzi sériou Cosmos Twillight Zone. Ako odmenu môžeš dostať podpísanú fotku z natáčania (za $10), prípadne DVD a veľa bonusového materiálu za $25.

 

#3 Sci-Fi Short: The Quantified Self

S rozšírením smartphoneov, chytrých náramkov a podobných vecí sa rozšírili a dostali do obľuby rôzne spôsoby samosledovania. Sledovať, kadiaľ chodíš, tep, rýchlosť, ako spíš, všetko možné. Filmík je o rodine, ktorá to so sledovaním trošku preženie a ukáže, čo by sa mohlo stať, ako by to mohlo vyzerať a pýta sa, čo to vlastne je byť človekom. Short nehovorí, že self-tracking je zlý, môže nám pomôcť lepšie sa pochopiť, ale na druhú stranu, všetkého veľa škodí a netreba to preháňať. Ak chceš vidieť film skôr ako ostatní, za $10 dostaneš privátny link pred vydaním samotného diela, budeš dostávať updaty o projekte, spomenú ťa na socnetoch a k tomu získaš mesačné členské na Fandor.com

Pridaj komentár