IndieKicks #117: Svätý grál USB káblov

In Crowdfunding, IndieKicks, Tech by R@100Leave a Comment

#1 BelayCords – Reversible USB Charging Cords iPhone & Android

Scratch that, radšej to nazvime svätý grál USB konektorov. Tento káblik sľubuje splnenie sna – pripojiť USB konektor na prvý pokus. No uznaj, kedy sa ti to podarilo naposledy? Radšej nechcem vedieť, koľko mágie musia použiť na porazenie multidimenzionálneho konektoru, ale zdá sa, že to bude naozaj fungovať. Na jednej strane bude “klasická” USB koncovka a druhú si môžeš vybrať podľa mobilu, ktorý používaš – Lighning, 30-pin, miniUSB alebo microUSB. Dĺžku majú buď 120 alebo 200 cm, verzia Regular v. Long. Jeden nabíjací kábel ťa vyjde na $30 (+ $5), viac kusov dostaneš so zľavou.

 

#2 Bionic Bird: the Flying App.

Bionický vták. Kto sa chce hrať s drónom, keď môže mať vlastného vtáka, s ktorým môže robiť rôzne akrobatické kúsky vo vzduchu? Čas nabitia je len 12 minút a môžeš lietať. Ovláda sa cez mobilnú aplikáciu, ktorá aj vďaka akcelerometru uľahčuje ovládanie, ktoré je prirodzené a jednoduché. Túto lietajúcu hračku môžeš mať za $100 (+ $20).

 

#3 IllumiBowl Clip-On Toilet Night Light (Motion Activated)

Posledný projekt nie je nijako originálny ani technicky náročný, môže však byť nesmierne užitočný. Už je to nejaká doba, čo internetmi prebehla podsvietená záchodová doska, ale na rozdiel od tej hi-tech advanced za niečo okolo 80 dolárov ťa IllumiBowl vyjde len na $15 (+ $10) a nemusíš meniť celú dosku, stačí ho len pripnúť na záchodovú misu. Na čo je to dobré? Kto šiel aspoň raz v živote na záchod v noci, vie. Namiesto toho, aby si si musel/a rozvietiť svetlo, ktoré ti v noci dobre že nevypáli oči, tento gadget sa aktivuje pohybom a keď sa priblížiš, hneď vieš, kam máš ísť aj bez agresívneho svetla.

Pridaj komentár