IndieKicks #118 – Energia do vrecka alebo Ako si predĺžiš výdrž telefónu

In Crowdfunding, IndieKicks, Tech by R@100Leave a Comment

Smartfóny sú super, ale majú jeden problém – (ne)výdrž batérie. Kým sa začnú používať lepšie batérie a efektívnejší hardvér, ešte to potrvá a nijak to nepomôže mobilu, ktorý už máš. Tu je pár gadgetov, ktoré ťa oslobodia od neustáleho hľadania zásuvky.

#1 Dobíjanie pohybom

AMPY mení kinetickú energiu na elektrickú, takže ak si v pohybe, vždy budeš mať dostatok energie pre svoj smartfón. Stačí si túto malú krabičku pripnúť na nohu, ruku, za opasok, či hodiť do vrecka a hýbať sa. Má v sebe aj batériu, aby žiaden pohyb nevyšiel navnivoč. K AMPY je aj aplikácia, nech máš prehľad o tom, koľko kalórií si spálil/a a koľko energie pre svoj mobil máš poruke. Za jedno zariadenie zaplatíš teraz $85  a dostaneš ho v júni 2015.

 

#2 Najrýchlejšia batéria

Už si niekedy potreboval/a rýchlo dobiť mobil a poruke nebola žiadna zásuvka? Pronto tento problém vyrieši, je to externá batéria, ktorá sľubuje, že nabije smartfón za 5 minút (podľa kapacity batérie), vydrží 3 nabitia a na dobitie ti postačí ju na hodinu pripojiť do elektriny. Dostupné máš 2 verzie, Pronto 5 a 12, menšia zvládne 3 nabitia a väčšia až 9. Pronto 5 môžeš mať za $79 (+ $35), Pronto 12 za $119 (+ $35), prípadne kombo za $169 (+ $50) s dodaním v júni 2015.

 

#3 Štipka energie na kľúči

Koľkokrát sa ti už stalo, že si si nestihol/nestihla dobiť mobil úplne a potom ti koncom dňa ten kúsok energie chýbal? Keycharge ti pomôže, vyzerá síce ako trošku väčší USB kľúč, ale má v sebe aj batériu, ktorá pomôže tvojmu mobilu v momente, keď to bude najviac potrebovať. Dodá ti 1000mAh energie, čo predĺži výdrž smartfónu o pár hodín. Jeden takýto prívesok na kľúče dostaneš za $20 CAD (+ $7) s dodaním vo februári 2015.

A ak tento projekt nebude úspešný, ešte je tu jeden, čo “vôbec” nevykradol nápad: ChargeOTG – World’s Smallest On-The-Go Powerbank Ever.

Pridaj komentár