IndieKicks #123 – pohodlné cestovanie s Kickstarterom

In Crowdfunding, Geeky Travel, IndieKicks, Tech by R@100Leave a Comment

Zdá sa, že nám začala crowdfundingová cestovateľská sezóna, teda sa v krátkom čase objavilo zopár projektov, ktoré ponúkajú špeciálne cestovné kufre.

#1 Bluesmart: World’s First Smart, Connected Carry-On

Keď môžeme mať chytré mobily, chytré hodinky, chytré budíky, tak prečo nie chytrý cestovný kufor? Bluesmart sľubuje bezpečné cestovanie, teda aspoň pre tvoju batožinu. Okrem pevného obalu a zámku, ktorý môžeš kontrolovať a ovládať na diaľku, ponúka aj možnosť sledovania, kde sa nachádza, čiže sa nemusíš báť, že by si svoj kufor niekde zabudol. Aby si ľahšie skontroloval, či neprekračuješ hmostnostný limit, má v sebe zabudovanú váhu, čo asi pridá pár gramov naviac, takisto ako zabudovaná nabíjačka. Ale koho by trápilo nejaké to kilo naviac, keď už zaplatí $250  (+ $70) za kufor samotný?

 

#2 Trunkster: Zipperless Luggage with GPS + Battery + Scale

Trunkster je veľmi podobný Bluesmart u, aspoň čo sa týka výbavy. Odlišuje dizajnom a tým, že si môžeš vybrať veľkosť. Na výber máš dve verzie, buď vo veľkosti príručnej batožiny alebo veľkosti kufru do batožinového priestoru. Menší kufor môžeš mať za $295 a väčší za $335, nekampaňové ceny sa odhadujú na $500 a $600.

 

#3 Trackase: virtually indestructible, fully trackable luggage

Do tretice batožina s trackovaním, ale bez nejaký ďalších smart features alebo ťažkej batérie na dobíjanie mobilu. Prednosťou Trackase  je malá hmotnosť a veľká odolnosť. Ak často cestuješ, určite máš skúsenosti s rôznym poškodením kufru. S Trackase sa ti to už nestane. A na rozdiel od predošlých 2 projektov, tu si môžeš vybrať hneď z 3 veľkostí. Od najmenšej za £160, cez strednú za £200, až po £230 za najväčší kufor.

 

BONUS: FUGU LUGGAGE: One case for all your needs

Tento kufor síce nie je nijak elektronicky smart, ale zato máš v jednom balení 2 veľkosti, v zloženom stave 40l objem a v monštróznom nasavení až 120l priestoru. Okrem toho, že tam všetko pohodlne uskladníš, môžeš ho použiť aj ako stôl, ak nemáš nič iné na výber. Za $219 dostaneš jeden Fugu Suitcase.

 

Pridaj komentár